Kolejni kierujący "na podwójnym gazie" zatrzymani

2019-01-10 09:00:00(ost. akt: 2019-01-09 22:18:44)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Policyjne kontrole wciąż wykazują, że ci, którzy bezmyślnie decydują się prowadzić pomimo spożytego alkoholu, są wciąż na naszych drogach. Funkcjonariusze przypominają, że pijani uczestnicy ruchu drogowego stanowią duże zagrożenie dla siebie i innych.
Szczycieńscy policjanci w miniony weekend po raz kolejny uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwym kierowcom.

W sobotę 05 stycznia na trasie Szczytno-Wielbark, 37-latek poruszał się oplem mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo kierowany przez niego pojazd zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Kierowcy nic się nie stało. W wyniku sprawdzenia w policyjnej bazie okazało się, iż mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Tego samego dnia na trasie Jedwabno-Burdąg policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, który miał w organizmie ponad promil alkoholu. Policjanci zakazali mu dalszej jazdy, przekazali pod opiekę osobie z rodziny i nałożyli mandat karny w wysokości 500 zł

Kolejnego dnia w Rozogach na ul. Wielbarskiej, 52-letni kierowca poruszał się po drodze również na podwójnym gazie. Miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Wszyscy wymienieni kierujący za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5