Praca dla opiekunów seniorów za granicą

2018-01-30 11:00:28(ost. akt: 2018-01-30 11:18:28)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Materiały Promedica24

Nie możesz znaleźć pracy w Polsce i myślisz o wyjeździe za granicę? Zostań opiekunem seniorów! Promedica24 to polska firma będąca europejskim liderem w zakresie usług opieki domowej dla osób starszych. Obecnie poszukuje opiekunek i opiekunów zainteresowanych pracą w Niemczech oraz w Wielkiej Brytanii. Firma zapewnia umowę i jasne warunki zatrudnienia, atrakcyjne wynagrodzenie oraz organizację całego wyjazdu jak i powrotu.
Szukasz pracy za granicą?
Wielu z nas decyduje się na podjęcie pracy za granicą ze względu na ciekawość świata, chęć poszerzenia horyzontów, a przede wszystkim z przyczyn finansowych. Jednym z bardziej popularnych kierunków są sąsiadujące z nami Niemcy. Praca w tym kraju może być korzystnym i inspirującym doświadczeniem dla wszystkich, niezależnie od wieku.
Choć emigracja zarobkowa często kojarzy się z pracą za barem lub na budowie, jest wiele innych zawodów, w których także można znaleźć zatrudnienie. Jednym z nich są usługi opiekuńcze.
Popyt na nie stale rośnie. I nie ma co się dziwić, bo piramida wieku nie pozostawia złudzeń. Europejskie społeczeństwa starzeją się i w związku z tym zapotrzebowanie na fachową opiekę osób w wieku emerytalnym będzie coraz większe. Stąd opiekun seniorów to zawód z przyszłością.

Na czym polega praca opiekuna?
Opiekun osób starszych pomaga im w wykonywaniu codziennych czynności, takich jak zakupy, sprzątanie, gotowanie czy pranie itd. Zostaje także towarzyszem seniora, spędzając z nim czas oraz motywując go do podejmowania różnych zajęć. W tym zawodzie niezwykle ważne jest dopasowanie się do różnych potrzeb i cech osobowości oraz charakteru podopiecznych. Gdzie więc znaleźć pracę?
Rekrutację cyklicznie prowadzi polska sprawdzona firma Promedica24. Przez lata wyrobiła sobie znaczącą pozycję na rynku. Jest europejskim liderem rynku usług opiekuńczych, prowadząc swoją działalność przede wszystkim w Niemczech. Aktualnie właśnie do tego kraju poszukuje współpracowników.

Co ze znajomością języka?
Niektórzy w tym miejscu zadają zapewne sobie pytanie: a co z językiem? Okazuje się, że to nie problem!
— Mieliśmy bardzo duże zainteresowanie pracą w Niemczech przez osoby, które nie znały języka w ogóle. Nie jest to problem, bo z uwagi na to, że do pracy wymagana jest co najmniej podstawowa znajomość niemieckiego, co miesiąc uruchamiamy kursy od podstaw, które finansujemy. Każdy, kto przejdzie taki kurs ma zagwarantowaną pracę w Niemczech — informuje Agnieszka Żukowska, specjalista ds. rekrutacji, która zatrudnia osoby chętne do pracy w zawodzie opiekuna w oddziale Promedica24 w Szczytnie i w Olsztynie.
— Osoby zainteresowane pracą w Niemczech muszą znać język niemiecki przynajmniej na poziomie komunikatywnym. Wymagane jest także doświadczenie w opiece. Nasza firma organizuje także liczne kursy i szkolenia, dzięki czemu nawet osoby bez wieloletniego doświadczenia są odpowiednio przygotowane do pracy w charakterze opiekuna — dodaje Katarzyna Wasilewska, dyrektor ds. rekrutacji w Promedica24.

Zarobki, ubezpieczenie i transport
Wiele osób może zastanawiać się, dlaczego miałoby zdecydować się na pracę w charakterze opiekuna seniorów. Pierwszym i być może jednym z ważniejszych powodów są zarobki.
— Nie jest to łatwa, ale na pewno dobrze płatna praca. Co ważne jest w pełni legalna, i w przeciwieństwie do tzw. pracy na czarno, bezpieczna. Dodatkowo umowa z rzetelną firmą, taką jak Promedica24, zapewnia również opłacony ZUS oraz pakiet dodatkowych ubezpieczeń — tłumaczy Agnieszka Żukowska.
Promedica24 organizuje bezpośredni transport pod dom podopiecznego i powrót do Polski. Opiekunowie nie muszą organizować sobie zakwaterowania, bo mieszkają razem z osobami starszymi, którymi się zajmują. Co ważne, współpracownicy mają przydzielonego opiekuna kontraktu, który prowadzi ich przez cały proces od podpisania umowy do powrotu do kraju. W przypadku jakichkolwiek problemów opiekunowie mogą także skorzystać z dedykowanej infolinii.

Jeżeli jesteś zainteresowany pracą w charakterze Opiekuna Osób Starszych zgłoś się do firmy Promedica24 w Szczytnie, której punkt informacyjny znajduje się przy ul. Moniuszki 20a, w Ośrodku Szkolenia Kierowców LOK. Rekruter przyjeżdża na dyżury do osób ze Szczytna i okolic po wcześniejszym umówieniu.

Nie znasz języka niemieckiego?
Zapisz się na kurs języka od podstaw w Szczytnie.
Po kursie praca jest gwarantowana!

Kurs finansowany jest przez Promedica24 (Opiekun nie ponosi żadnych kosztów).
Skontaktuj się z Rekruterem – 502 913 360.

Więcej informacji na Facebooku Promedica24 Region Gdańsk – www.facebook.com/pm24regiongdansk
Oraz na stronie Internetowej Promedica24 –
www.promedica24.com.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5