Szczytno: „Kręci mnie bezpieczeństwo” – policyjne patrole rowerowe wyruszyły w miasto

2017-06-10 20:37:47 (ost. akt: 2017-06-11 09:11:03)

Autor zdjęcia: KPP Szczytno

Szczycieńscy policjanci rozpoczęli sezon rowerowy. Ten sposób wykonywania zadań jest pomocny w patrolowaniu terenów zielonych, pobliskich akwenów wodnych ale także pozwala szybciej i sprawniej dotrzeć w miejsca, gdzie nie jest w stanie dojechać policyjny radiowóz. Wczoraj na terenie miasta pojawiły się pierwsze policyjne patrole rowerowe. To znak, że szczycieńscy policjanci wzorem lat ubiegłych rozpoczęli sezon. Okres letni jest dla funkcjonariuszy czasem szczególnie wytężonej pracy. Patrole rowerowe można przede wszystkim spotkać w miejscach trudno dostępnych dla radiowozu, a więc na terenach zielonych, ścieżkach rowerowych, w także okolicach miejskich jezior. Kiedy zajdzie taka potrzeba szybko i sprawnie dojadą w najdalsze zakamarki miasta. Mundurowi nie tylko oddziałują prewencyjnie swoją obecnością ale podejmują również liczne interwencje wobec osób łamiących przepisy. Zadania jakie wykonują funkcjonariusze mają przede wszystkim na celu przeciwdziałanie zjawiskom spożywania alkoholu w miejscach do tego nieprzeznaczonych oraz patrolowania miejsc gdzie mogą gromadzić się osoby nieletnie zagrożone demoralizacją. Ten niecodzienny sposób pełnienia służby umożliwia również mieszkańcom oraz turystom nawiązać bezpośredni kontakt z policjantami. Osoby zainteresowane mogą podejść, poprosić o pomoc czy interwencję w różnych sprawach lub przekazać swoje sugestie dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa w danym rejonie miasta.
Na terenie Szczytna pojawiły się pierwsze policyjne patrole rowerowe. To znak, że szczycieńscy policjanci wzorem lat ubiegłych rozpoczęli sezon. Okres letni jest dla funkcjonariuszy czasem szczególnie wytężonej pracy. Patrole rowerowe można przede wszystkim spotkać w miejscach trudno dostępnych dla radiowozu, a więc na terenach zielonych, ścieżkach rowerowych, w także okolicach miejskich jezior. Kiedy zajdzie taka potrzeba szybko i sprawnie dojadą w najdalsze zakamarki miasta.

Mundurowi nie tylko oddziałują prewencyjnie swoją obecnością ale podejmują również liczne interwencje wobec osób łamiących przepisy. Zadania jakie wykonują funkcjonariusze mają przede wszystkim na celu przeciwdziałanie zjawiskom spożywania alkoholu w miejscach do tego nieprzeznaczonych oraz patrolowania miejsc gdzie mogą gromadzić się osoby nieletnie zagrożone demoralizacją.

Ten niecodzienny sposób pełnienia służby umożliwia również mieszkańcom oraz turystom nawiązać bezpośredni kontakt z policjantami. Osoby zainteresowane mogą podejść, poprosić o pomoc czy interwencję w różnych sprawach lub przekazać swoje sugestie dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa w danym rejonie miasta.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5