Może to przyszli aktorzy …

2017-03-29 20:50:42 (ost. akt: 2017-03-29 20:56:20)

Autor zdjęcia: kasia piórkowska

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 „Bajka” w Szczytnie przeżyły trzy dni niezapomnianych wrażeń.
Dzień teatru w naszym przedszkolu obchodzimy co roku. Staramy się, aby za każdym razem była to inna forma świętowania. W tym roku było to naprawdę wielkie wydarzenie adresowane nie tylko do maluchów. Magię bajki „poczuły” także dzieci starsze, występując
w roli aktorów.

6 - latki „Sportowcy” wystawiły sztukę „Klub Chrupaczy”. Był to teatr „żywego aktora”. Stroje i rekwizyty do przedstawienia wykorzystaliśmy z naszej „przepastnej” bajkowej garderoby.
5 – 6 latki „Pracusie” pokusiły się o zaprezentowanie teatrzyku cieni. W ich wykonaniu 3 i 4 latki obejrzały Pana „Pomidora” J. Brzechwy. Po spektaklu widzów czekały specjalne atrakcje tj. wspólna zabawa w teatr cieni.

6 - latki „Policjanci” także podeszły bardzo ambitnie i zaprezentowały teatrzyk kukiełkowy „Przygody Helenki” inspirowany bajką o Czerwonym Kapturku. Była to sztuka interaktywna i widzowie włączali się w przebieg przedstawienia np. wspólnie śpiewając piosenki. Kukiełki do przedstawienia wykorzystaliśmy z naszych grupowych kącików teatralnych.

Wykonały je dzieci wraz z rodzicami podczas przedszkolnego konkursu na „bajkową kukiełkę”.
W „teatralnym świecie" autorami są postaci istotne dla małego dziecka. Bohaterowie bajek prowadzą go w świat, gdzie marzenia, pragnienia są na wyciągnięcie ręki.

Chcemy już od najmłodszych lat zaszczepić w dzieciach zainteresowanie książką i teatrem. Może w przyszłości to oni będą propagatorami sztuki dla młodszych pokoleń.

Autor: Bożenna Duda

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pyza

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5