Dzieci z SOSW zmieniają internet na lepsze

2017-02-12 09:30:00 (ost. akt: 2017-02-10 12:22:35)

Autor zdjęcia: Arch. SOSW w Szczytnie

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr. 5 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Szczytnie wzięli udział w konkursie na najciekawszą inicjatywę Dnia Bezpiecznego Internetu 2017 pod hasłem „ Razem zmieniamy Internet na lepsze”.
Organizatorem konkursu jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (FDDS), które tworzą Polskie Centrum Programu Safer Internet. Głównym partnerem konkursu jest Fundacja Orange. W ramach tej inicjatywy, nauczyciele wraz z uczniami w dniu 7 lutego przeprowadzili zajęcia edukacyjne, na których przybliżono tematykę zagrożeń w sieci oraz zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.
Zajęcia zostały przeprowadzone na podstawie scenariuszy i materiałów dostarczonych przez organizatorów konkursu i stron internetowych. Podczas obchodów, tego święta rozdawane były ulotki informacyjne dla uczniów, rodziców, nauczycieli i społeczności lokalnej na temat bezpiecznego korzystania z Internetu w celu uświadomienia zagrożeń, wynikających z niewłaściwego korzystania z komputera i Internetu. Wykonana została gazetka szkolna, na której zamieszczone zostały materiały promujące Dzień Bezpiecznego Internetu 2017 oraz propagujące bezpieczeństwo w sieci. Ogłoszono również konkurs plastyczny na temat bezpieczeństwa w Internecie pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5