Dwudniowy maraton szczypiorniaka

2016-11-19 15:30:00(ost. akt: 2016-11-20 11:42:55)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

Przyszłość piłki ręcznej rysuje się w powiecie szczycieńskim w typowo optymistycznych barwach. 9 listopada najlepsi zawodnicy szkół gimnazjalnych rywalizowali w Pasymiu, a ich starsi koledzy i koleżanki rozpoczęli walkę dzień później w Szczytnie.
Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji miało w zeszłym tygodniu - już po raz kolejny - pełne ręce roboty. Wszystko za sprawą dwóch odsłon Mistrzostw Powiatu Szczycieńskiego, które miały na celu wyłonić najlepsze zespoły ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Jako pierwsi w szranki stanęli w Pasymiu - poza gospodarzami - reprezentanci gimnazjów ze Świętajna i Rozóg (łączna liczba zawodników wyniosła 40 osób). I to właśnie ci ostatni mieli tego dnia do powiedzenia najwięcej. W spotkaniu inauguracyjnym rozgromili swych świętajeńskich rówieśników 5:19, a następnie łatwo uporali się z miejscowymi szczypiornistami - 6:13. Gospodarze okazali się tego dnia podwójnie gościnni, ponieważ w meczu o 2. miejsce ulegli również Rozogom - 17:5.

W czwartek (10 listopada), szczypiorniści mający już gimnazjum za sobą spotkali się na sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie. Turniej został podzielony na dwie kategorie: zmagania dziewcząt oraz rywalizację chłopców.

W konfrontacji płci pięknej wystartowały jedynie 2 drużyny, wobec czego o tytule mistrzyń powiatu zadecydować miał zaledwie jeden, kluczowy mecz. Zmierzyły się w nim podopieczne ZS Rozogi oraz uczennice szczycieńskiej "Jedynki". Drużyna przyjezdna od początku narzuciła swój rytm gry, dzięki czemu bez większej trudności dopisała kolejne zwycięstwo do swego konta (spotkanie zakończyło się się wynikiem 17:8).

Znacznie bardziej zacięta walka rozgorzała w męskiej części turnieju. Podopieczni "Jedynki" po trudnym meczu zwyciężyli szczycieńską "Dwójkę" 6:12 i skupili się na kolejnym rywalu - Rozogach.

Reprezentanci Szczytna chcieli najwyraźniej zrewanżować się korespondencyjnie za wcześniejszą porażkę ich koleżanek... jednak goście udowodnili, że nie przyjechali na mistrzostwa w charakterze "chłopców do bicia". Spotkanie zamieniło się w prawdziwą wojnę "punkt za punkt".

Wynik dość długo oscylował w granicach remisu. Ostatecznie, sekundy przed końcem, szalę zwycięstwa na swą stronę przechylili podopieczni ZS nr 1 w Szczytnie, zwyciężając 12:11 i zgarniając tym samym tytuł Mistrzów Powiatu.

Rozogom pozostała walka o srebro, które zdobyli po pięknym widowisku z uczniami "Dwójki" (spotkanie zakończyło się rezultatem 10:14).
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=https://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Podziel się informacją:
]kliknij[/

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5