Zaalarmowała służby o próbie samobójczej

2016-11-07 11:21:31 (ost. akt: 2016-11-07 13:12:11)
Zdjęcie jest ilustracją artykułu

Zdjęcie jest ilustracją artykułu

Autor zdjęcia: KPP Ełk

„Halo? Policja?! Proszę pilnie przysłać radiowóz! Mężczyzna chce odebrać sobie życie!” - takie zgłoszenie odebrał dyżurny szczycieńskiej policji. Okazało się jednak, że był to fałszywy alarm.
Wielokrotnie pod na numer alarmowy 997 lub 112 wykonywane są połączenia, które niepotrzebnie blokują linie alarmowa np. głuche telefony wykonywane dla żartu bądź pomyłki telefoniczne. Tego typu zgłoszenie w niedzielę, 6 listopada otrzymał dyżurny szczycieńskiej komendy. Młoda kobieta poinformowała, że pilnie potrzebuje pomocy gdyż jej bliski znajomy próbuje odebrać sobie życie. Zgłaszająca wskazała dokładny adres interwencji a dyżurny natychmiast skierował w to miejsce patrol.
Okazało się, że był to opuszczony lokal handlowy. Drzwi do pomieszczenia był zamknięte, światła były pogaszone a wewnątrz nie było żadnych osób. Funkcjonariusze powiadomili oficera dyżurnego o swoich ustaleniach.
Policjanci ustalili dane osoby, która dla żartu wezwała patrol policji. Teraz młoda kobieta zostanie ukarana karą grzywny w drodze mandatu karnego za popełnione wykroczenie.

Każde tego typu bezpodstawne zgłoszenie traktowane jest jako wywołanie fałszywego alarmu, czy też wprowadzenie w błąd instytucji publicznej lub organu czuwającego na bezpieczeństwem publicznym.
Policjanci apelują, zanim wykręcisz numer alarmowy zastanów się przez chwile czy
rzeczywiście Twoje zgłoszenie wymaga interwencji policji. Właśnie w tym czasie ktoś może pilnie potrzebować pomocy a Ty blokujesz możliwość szybkiej reakcji Policji.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=https://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Podziel się informacją:
]kliknij[/

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ron #2108674 | 89.228.*.* 8 lis 2016 16:16

    Zgadza się, ale naprzód powinna sobie solidnie podmyć rzyć bo okropnie z niej jechało.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. nor #2108201 | 83.6.*.* 7 lis 2016 21:42

    takie żarty urządzają tylko DEBILE, powinna pokryć wszystkie koszty zwiazane z tą nie potrzebną interwencją

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5