Uroczysta inauguracja roku akademickiego

2016-10-15 18:00:00(ost. akt: 2016-10-15 11:55:02)

Autor zdjęcia: Łukasz Zbrzeźniak

Wyższa Szkoła Policji jest placówką unikatową w skali kraju. Łączy kształcenie na najwyższym poziomie zarówno jeśli chodzi o kierunki przeznaczone dla służb mundurowych jak i studentów cywilnych. Przedstawiciele szkoły we wtorek zainaugurowali oficjalnie nowy rok akademicki.
Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie zna niemal każdy. O jej poziomie świadczyć może to, że praktycznie każdy polski policjant miał na którymś etapie swojej kariery z nią styczność. Przez lata dyplom ukończenia studiów w tym miejscu otrzymały tysiące absolwentów.

W hołdzie Władysławowi Stasiakowi
Na oficjalną inaugurację roku akademickiego oprócz przedstawicieli służb mundurowych zaproszeni został Sekretarz Stanu w MSWiA Jarosław Zieliński, a honorowym gościem całej uroczystości była Barbara Stasiak. Jej obecność nie była przypadkowa.
Wtorkowa uroczystość nie była jedynie oficjalnym rozpoczęciem nowego roku akademickiego. Przede wszystkim była to okazja do upamiętnienia postaci, która na obecny kształt Policji miała ogromny wpływ – tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej byłego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Władysława Stasiaka.
– W trakcie pełnienia przeze mnie funkcji Komendanta-Rektora tej uczelni miałem okazję współpracować z Panem Władysławem Stasiakiem – mówił Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie insp. dr hab. Piotr Bogdalski. – Wpłynął on na to jak funkcjonuje nasza placówka, bardzo zależało mu na tym żeby nasza szkoła nie zmieniła się w uczelnię, która kształcić będzie głównie cywilów, ale pozostanie przede wszystkim szkołą ukierunkowaną na służby mundurowe.
Aby trwale upamiętnić postać Władysława Stasiaka i niejako w hołdzie dla jego służby władze uczelni zdecydowały się na nadanie jednej z auli imienia tragicznie zmarłego ministra, a także odsłonięcie tablicy upamiętniającej byłego szefa MSWiA. W odsłonięciu brała udział wdowa po zmarłym ministrze Barbara Stasiak.
– Mój mąż całe swoje życie podporządkował ojczyźnie, dlatego dla mnie tak istotne jest upamiętnienie go – mówiła Barbara Stasiak. – Mój mąż całe życie podporządkował służbie i niestety również na służbie zginął. Czuję się szczęśliwa, że jest w taki sposób doceniany - zapewniała.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego
– Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie to placówka wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju w skali kraju – mówił obecny na uroczystości Sekretarz Stanu w MSWiA Jarosław Zieliński. – Placówka ta musi w pewien sposób spełniać podwójnie rygorystyczne standardy. Standardy zarówno uczelni cywilnej, jak i szkoły gdzie kształcą się przyszli policjanci.
Szkoła w Szczytnie to już nie tylko placówka, w której uczą się policjanci. Od jakiegoś czasu uczęszczają do niej także osoby cywilne. W tym momencie na uczelni na studiach pierwszego i drugiego stopnia studiuje blisko 2800 studentów. W obecnym roku akademickim w ten poczet przyjęto kolejne osiemset osób.
Po oficjalnym rozpoczęciu roku przyszła pora na promocje oficerskie. Decyzją Prezydenta RP z mianowania na stopień podkomisarza Policji mogło być dumnych ponad pięciuset funkcjonariuszy, w tym gronie znalazło się sto kobiet. Zdecydowana większość z nich miała okazję do uroczystego obioru nominacjo na placu apelowym.
Co najważniejsze szczycieńska Wyższa Szkoła Policji ciągle się rozwija. Na co szczególny nacisk kładą jej władze. Jak zapowiadał Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie insp. dr hab. Piotr Bogdalski prawdopodobnie jeszcze w tym roku Wydział Bezpieczeństwa Wewnętrznego zyska uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5