Już po eliminacjach do wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

2016-04-19 09:00:18(ost. akt: 2016-04-19 09:20:39)
W minioną sobotę uczniowie z 8-miu szkół musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, umiejętnościami praktycznymi udzielania pierwszej pomocy oraz pokonać rowerem tor przeszkód.
W zawodach wzięli udział przedstawiciele 8-miu szkół tj. Szkoła Podstawowa nr 3 w Szczytnie, Szkoła Podstawowa w Lipowcu, Szkoła Podstawowa w Tylkowie, Szkoła Podstawowa w Zabielach, Szkoła Podstawowa w Dźwierzutach, ZS Gimnazjum Publiczne w Pasymiu, Gimnazjum im. Jana Pawła II W Wielbarku oraz Publiczne Gimnazjum im. K. Klenczona w Dźwierzutach.

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

W trakcie eliminacji uczniowie musieli zmierzyć się z testem wiedzy, który zawierał 35 pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego. Kolejnym etapem był scenki sytuacyjne z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad poprawnością tej konkurencji czuwał ratownik medyczny Pan Grzegorz Achremczyk.

Młodzi uczestnicy mieli także okazję zaprezentować swoje umiejętności rowerowe. Policjanci ruchu drogowego tj. sierż. sztab. Daniel Kerber, asp. Marcin Grabski oraz st. sierż. Kamil Pianka przygotowali dla nich specjalny tor rowerowy z przeszkodami. Rywalizacja między zawodnikami była zacięta jednak zgodna z zasadą „fair play”.

Po wielkich zmaganiach wyłoniono zwycięzców, którzy wezmą udział w wojewódzkim Turnieju BRD. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tylkowie natomiast wśród reprezentantów gimnazjów najlepsi okazali się uczniowie z Publicznego Gimnazjum im. K. Klenczona w Dźwierzutach.
I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie podinsp. Tomasz Michalczak wspólnie z Panem Jarosławem Matłachem Starostą Szczycieńskim wręczyli dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom powiatowych eliminacji Turnieju.

Swoją obecnością zaszczyciła nas również lokalna telewizja internetowa, która utrwaliła poszczególne etapy turnieju. Pamiątkowe zdjęcie oraz zapewnienie uczestników jak i organizatorów „do zobaczenia za rok” zakończyło imprezę.Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5