Ratownicy z Autrimpusa odwiedzili przedszkolaków w „Bajce”

2016-02-25 13:59:42 (ost. akt: 2016-02-25 14:08:30)

Autor zdjęcia: Fot. Karol Michalak

We wtorek 23 lutego ratownicy z Fundacji i Grupy Ratowniczej Autrimpus Szczytno odwiedzili miejskie przedszkole „Bajka” w Szczytnie. Dzieci miały okazję nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także jak należy prawidłowo wyzwać pomoc w sytuacjach zagrożenia życia.
Ratownicy z Autrimpusa chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Szczególnie, gdy przekazywane informacje trafiają na podatny grunt. Tak bez wątpienia było 23 lutego w szczycieńskim przedszkolu „Bajka”, gdzie przeprowadzono zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków. Fundację i Grupę Ratowniczą reprezentowało troje ratowników: Grzegorz Achremczyk (wiceprezes Fundacji), Małgorzata Achremczyk i Adam Gewartowski.

— Chcieliśmy dzieciom pokazać jak na co dzień wygląda praca ratowników i jak należy postępować w sytuacji zagrożenia życia – wyjaśnia Grzegorz Achremczyk. — Oczywiście nie zabrakło także tematów związanych z wzywaniem służb ratunkowych, pozycji ułożeniowych, a także postępowania w przypadku zatrzymania krążenia, wystąpienia krwotoków czy też urazów.

Dzieci to bardzo dobra grupa szkoleniowa. Przedszkolaki bowiem bez obaw i bardzo starannie wykonywały swoje zadania, które „zlecili” im ratownicy. W zajęcia praktyczne włączyli się także nauczyciele. Nie zabrakło także niespodzianek. Dzieci miały bowiem do wykonania zadanie udzielenia pomocy swojej nauczycielce, która uległa zasłabnięciu.

— Przedszkolaki z tym zadaniem poradziły sobie bez problemu — mówi z zadowoleniem Grzegorz Achremczyk. — Nauczyciele byli miło zaskoczeni, że dzieci prawidłowo poradziły sobie w sytuacji, kiedy niejeden z dorosłych miałby z tym problem.
Dzieci w nagrodę za zaangażowanie w zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zostały zaproszone do odwiedzenia stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczytnie, aby mogły zobaczyć jak na co dzień wygląda służba w ratownictwie medycznym. Grzegorz Siemieniuk


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5