Odwiedzili żołnierzy z Lipowca

2015-11-18 20:17:15 (ost. akt: 2015-11-19 14:52:50)

Autor zdjęcia: Robert Arbatowski

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Piasutnie z wizytą w 8. Szczycieńskim Batalionie Radiotechnicznym.
W miniony piątek, 13 listopada, gośćmi 8. Batalionu Radiotechnicznego było jedenastu podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Piasutnie, który jest filią placówki w Szczytnie.
W czasie swojej wycieczki mieli okazję poznać specyfikę służby jednostki oraz na własne oczy zobaczyć, jak wyglądają zamknięte na co dzień koszary.

Plan wycieczki gości z Piasutna obejmował najpierw zwiedzanie obiektu technicznego, następnie pokaz sprzętu samochodowego oraz wizytę w kompanii logistycznej, gdzie żołnierze zaprezentowali możliwości techniczne urządzenia do nauki celowania „CYKLOP”. Można było założyć hełm i zapoznać się z życiem codziennym żołnierzy. Największe zainteresowanie budziły wśród gości z Piasutna wojskowe samochody i pojazdy.

Sebastian Rytwiński z Piasutna pomimo swojej niepełnosprawności, jest pasjonatem samochodów i motocykli, których jest kolekcjonerem i ma ich kilka. Jego stan zdrowia nie pozwala na nich jeździć, ale jak twierdzi jego opiekunka – Jadwiga Borkowska, codziennie o nie dba i pielęgnuje, a niektóre z nich są nawet „na chodzie”. Na wizytę w jednostce w Lipowcu nie mógł się doczekać, a największą frajdę na miejscu, sprawiło mu obejrzenie z bliska pojazdów wojskowych.
- Mimo upływu lat i wielu prezentacji wojska w środowisku cywilnym, które nasi żołnierze mają za sobą, zawsze zastanawiamy się czy to spotkanie spodoba się odbiorcom i czy ich zainteresuje? Jednakże w tym przypadku radość była większa i na pewno obopólna. Wszak nie na co dzień miewamy takich gości jak podopieczni ŚDS w Piasutnie - opowiada o spotkaniu oprowadzający po jednostce w Lipowcu sierż. Robert Arbatowski. Spotkanie było bardzo żywiołowe i spontaniczne, a pytania zadawane przez gości z Piasutna były niekiedy wesołe i zaskakujące.

Artykuł internauty.Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Ortolf

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mazur76 #1863000 | 83.24.*.* 21 lis 2015 18:29

    Świetna promocja jednostki położonej nieopodal Szczytna. Tak trzymać żołnierze z Lipowca !

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5