Zgłosił kradzież radia, którego nie miał
2025-07-02 09:11:33(ost. akt: 2025-07-02 09:15:13)
Zdarza się, że Policjanci są wzywani do interwencji, które okazują się nieuzasadnione. W tym czasie mogliby pełnić służbę w innych miejscach, dbając o porządek publiczny lub udzielając pomocy osobom, które rzeczywiście jej potrzebują. Każdego dnia funkcjonariusze podejmują wiele interwencji zgłaszanych za pośrednictwem numeru alarmowego 112. Mundurowi traktują każde zgłoszenie bardzo poważnie. Zdarza się jednak, że wezwanie stawia służby ratunkowe w najwyższej gotowości, a po przybyciu na miejsce okazuje się, że alarm był fałszywy, a interwencja – całkowicie bezpodstawna.
W poniedziałek (30.06.2025) po godz. 22:00 dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie od 65-letniego mieszkańca Wielbarka, który poinformował, że jego sąsiedzi ukradli mu radio. Na miejsce został skierowany patrol Policji. Po przeprowadzeniu interwencji funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w rzeczywistości nie posiadał żadnego radia. W rozmowie z policjantami przyznał, że czuł się samotny i chciał z kimś porozmawiać. Jak się okazało, był pod wpływem alkoholu.
Za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych 65-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.
W przypadku bezpodstawnego wezwania służb ratunkowych należy liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi i finansowymi. Każde nieuzasadnione zgłoszenie to nie tylko niepotrzebne zaangażowanie policjantów, strażaków czy ratowników medycznych, ale także potencjalne zagrożenie dla osób, które w tym samym czasie mogą naprawdę potrzebować pomocy.
Apelujemy o rozwagę i odpowiedzialność! Numer alarmowy 112 to nie miejsce na żarty i rozmowy towarzyskie – to narzędzie, które ratuje ludzkie życie.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez