Powiatowo-Gminny Festyn Rodzinny w Olszynach

2024-06-26 16:13:44(ost. akt: 2024-06-26 10:22:02)

Autor zdjęcia: Arch. Organizatorów

W ramach obchodów XXVI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem „Dobro Rodziny czy Nadgodziny” w Olszynach odbył się Powiatowo-Gminny festyn.
Dni Rodziny to okazja, aby upowszechniać wartości związane z rodziną, umacnianiem więzi. To święto było doskonałą okazją do tego, abyśmy wszyscy mogli spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół, ciesząc się wspólnie przygotowanymi atrakcjami, ale przede wszystkim najważniejszym tematem, który pojawił się to rodzicielstwo zastępcze - bo Dni Rodziny to jeden z najlepszych pretekstów, aby zachęcać do podjęcia się roli rodzica zastępczego.
Obrazek w tresci

Na uczestników festynu czekały punkty promocyjne Policji, Wojska, Nadleśnictwa Korpele, Nadleśnictwa Spychowo, Pierwsza Pomoc z Fundacją Autriumpus, Klub scrabble ABC Piasutno, Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowcu, Straż Pożarna OSP Dźwierzuty, OSP Olszyny. Nie zabrakło również uczty dla podniebienia, które zapewniła Szkoła Podstawowa w Olszynach, Koło Gospodyń Wiejskich „Cuda wianki Olszynianki” oraz Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych „Lepsze Dzieciństwo”. Z kolei występ artystyczny zapewniła niesamowita Zuzia Brzostek oraz pokaz karate w wykonaniu dzieci z Akademii Rozwoju i Aktywności Sportowej NOGORE, gry i zabawy sportowe przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich „Kamionkowy Kociołek”.
Obrazek w tresci

Organizatorami wydarzenia było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szczytnie, Urząd Gminy Szczytno, Szkoła Podstawowa w Olszynach, Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowcu, Koło Gospodyń Wiejskich „Kamionkowy Kociołek” i „Cuda wianki Olszynianki”. Festyn odwiedził Starosta Jarosław Matłach, mówiąc o tym, że rodzina to jedna z najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5