Wypadek w Świętajnie. Pociąg zderzył się z autem

2024-06-10 11:25:19(ost. akt: 2024-06-10 15:16:39)

Autor zdjęcia: OSP Świętajno

Na przejeździe kolejowym w Świętajnie dziś około godziny 10.30 doszło do groźnego wypadku. Szynobus relacji Olsztyn- Ełk zderzył się z autem osobowym. Dwie osoby trafiły do szpitala.
Do wypadku doszło o godzinie 10.30. Natychmiast na miejsce zdarzenia wysłano służby ratunkowe.
- Szynobus zderzył się z samochodem marki Chrysler, którym jechali 59 -letnia kobieta i 73-letni mężczyzna. Oboje są mieszkańcami gminy Świętajno - informuje sierżant Emilia Pławska z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. - Autem kierował mężczyzna, który w chwili zdarzenia był trzeźwy. Maszynista i kierownik pociągu również byli trzeźwi. Szynobusem podróżowało około 30, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń w tym zdarzeniu.
Obrazek w tresci

W wyniku zdarzenia ucierpieli podróżujący autem - kierowca i pasażerka chryslera. Zostali przetransportowani do szpitala.
Obrazek w tresci

Ruch na drodze cały czas jest utrudniony. Policja apeluje do kierowców o omijanie tego odcinka drogi i stosowanie się do poleceń służb pracujących na miejscu zdarzenia.
- Na miejscu wciąż pracują nasze służby. Będziemy wyjaśniać okoliczności i przyczyny tego zdarzenia - dodaje rzeczniczka szczycieńskiej policji.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5