W Piasutnie kolejny raz rywalizowali na słowa

2024-05-28 09:40:02(ost. akt: 2024-05-28 10:23:29)

Autor zdjęcia: Arch. Organizatorów

Scrabble to gra, która nieustannie przyciąga nowych pasjonatów. Najlepszym dowodem na słuszność tej tezy są turnieje, na których pojawia się coraz większa liczba uczestników. Podczas Turnieju Scrabble w Piasutnie do rywalizacji przystąpiło 50 zawodników z całej Polski.
Scrabble jest jedną z tych gier, które świetnie rozwijają. W tym przypadku ta rozwojowość dotyczy akurat poszerzania zasobu słów, a jest to dość rzadkie, jeśli chodzi o gry planszowe. Zazwyczaj takie gry wspierają rozwój logicznego myślenia, natomiast w tym przypadku mamy do czynienia i z rozwijaniem oraz trenowaniem logiki, i z poszerzaniem własnego zasobu słownictwa. Układając z tabliczek poszczególne słowa, musimy uważać, aby nie trafić na niekorzystne pole, a przy okazji musimy układać słowa tak, by zdobyć jak największą ilość punktów, co czasem przy nieciekawych literkach jest bardzo trudne. Dla wytrawnego gracza nie ma w tym jednak większego problemu.
Obrazek w tresci

Piasutno jest obecnie jednym z dwóch miejsc (obok Nowego Miasta Lubawskiego) w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie organizowane są rankingowe turnieje scrabble szczebla ogólnopolskiego. Impreza z roku na rok zyskuje na rozmachu, oprawie i ogólnym wizerunku. X Turniej „Scrabble nad Jeziorem” rozegrany został w Świetlicy Wiejskiej w Piasutnie w dniach 25-26 maja.
Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

XI Ogólnopolski Turniej „Scrabble nad Jeziorem”, który corocznie rozgrywany jest w Piasutnie przechodzi do historii. Nad dwudniowymi zmaganiami pięćdziesiątki zawodników przybyłych z różnych stron Polski czuwał sędzia Andrzej Gostomski z Łodzi. Po dwunastej partii, kończącej rozgrywki zwycięzcą całego turnieju został Dominik Urbacki z Pruszkowa. Drugie miejsce zajął Szymon Dąbrowski z Warszawy, a trzecie – Andrzej Kowalski z Gdańska.

Zawodnicy starali się zwyciężyć także w następujących kategoriach dodatkowych:
1. Najmniejsza różnica punktów: nagrodę zdobyła Teresa Balewska z Olsztyna;
2. Najmłodszy zawodnik: Nina Bednarek ze Świętajna (debiutantka);
3. Najwyższa przegrana: Marek Dudkiewicz z Milanówka;
4. Najniższa wygrana: Fabian Giers ze Świętajna (debiutant);
5. Największy zjazd: Bartosz Bartczak z Poznania;
6. Najlepszy Autochton: Jerzy Krzyżewski z Piasutna;
7. Skok Tygrysa: Kamil Klinkosz z Gdańska.
Obrazek w tresci

- W roku 2015 Turniej „Scrabble nad Jeziorem” zyskał uznanie w oczach Kapituły Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego i uzyskał certyfikat upoważniający do używania tytułu i znaku „PRODUKT WARMII I MAZUR”. Fakt ten dodaje prestiżu tej imprezie i doskonale promuje zarówno samą grę, jak i miejscowość, gminę, powiat, a także region — zapewnia Jan Lisiewski, sekretarz Klubu ABC Piasutno - Nasz Klub jest głównym inicjatorem rozgrywek bardzo dziękuje zawodnikom za udział, zwycięzcom gratuluje, a sponsorom dziękuje pięknie za wsparcie. Jeśli nie zabraknie Waszych podobnych gestów za rok, to deklarujemy chęć zorganizowania dwunastej edycji naszego turnieju!

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5