Powiatowy Dzień Bibliotekarza i Działacza Kultury

2024-05-15 08:44:48(ost. akt: 2024-05-15 09:13:55)

Autor zdjęcia: GOK w Dźwierzutach

W Targowskim Dworze odbył się Powiatowy Dzień Bibliotekarza i Działacza Kultury, czyli spotkanie pracowników instytucji kultury z terenu Powiatu Szczycieńskiego. Organizatorem tegorocznego spotkania była Gmina Dźwierzuty wraz z jej samorządowymi jednostkami kultury: Gminną Biblioteką Publiczną i Gminnym Ośrodkiem Kultury.
To święto w powiecie mające wieloletnią tradycją kultywowania tej sfery działalności, zostało zainaugurowane w Gminie Dźwierzuty w 1985 r. przez pracownika filii bibliotecznej w Orzynach Antoniego Olszewika – prezesa powiatowego oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Po latach do obchodów dołączyły ośrodki kultury. Z dwuletnią przerwą spowodowaną pandemią, co roku instytucjonalni pracownicy kultury spotykają się w poszczególnych miastach i gminach naszego powiatu. Dźwierzucka biblioteka przygotowała chronologiczny przegląd tych spotkań z fragmentami artykułów z lokalnej prasy. 
Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Swoją obecnością „kulturalne” spotkanie zaszczyciło wielu znamienitych gości m.in. Wice-minister Jacek Protas i poseł Maciej Wróbel oraz burmistrzowie, wójtowie, przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej oraz instytucji kultury z terenu Powiatu Szczycieńskiego. Gospodarz Gminy Wójt Dariusz Tymiński oraz zaproszeni życzyli bibliotekarzom i działaczom kultury dużo zdrowia, sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.

W trakcie biesiady swoim koncertem czas umilała Natalia Pławska, nie obyło się bez wspólnych rozmów i… tańców.
Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Każdy z uczestników powiatowej uroczystości otrzymał upominek w postaci breloczka z dźwierzucką babą, zaproszeni goście publikację GOK „Rok Mazurski w Gminie Dźwierzuty".
dk

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5