Brali udział w pobiciu 17-latka. Usłyszeli zarzuty, a prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy

2024-05-14 08:52:11(ost. akt: 2024-05-14 09:02:40)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Dwóch mężczyzn dopuściło się przestępstwa pobicia 17-letniego mieszkańca gminy Pasym. Obaj trafili do policyjnego aresztu, a w toku przeprowadzonych czynności przedstawiono im zarzuty. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Szczytnie zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru wobec sprawców.
Policjanci ze szczycieńskiej jednostki w środę (08.05.2024 r.) zostali powiadomieni o zdarzeniu, do którego doszło dzień wcześniej (07.05.2024 r.) w Pasymiu. Pokrzywdzony 17-latek opowiedział funkcjonariuszom o tym, że został pobity przez dwóch mężczyzn.

Policjanci w wyniku podjętych działań zatrzymali sprawców w wieku 17 i 18 lat, którzy zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

W toku przeprowadzonych czynności mężczyznom przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 158 Kodeksu Karnego, a następnie zostali przesłuchani w tej sprawie. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Szczytnie po zapoznaniu się z aktami sprawy zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

W wyniku działań sprawców 17-latek odniósł obrażenia ciała, które na szczęście nie wymagały leczenia szpitalnego. Ponadto jeden ze sprawców kierował wobec pokrzywdzonego groźby, które wzbudziły u niego obawę ich spełnienia, co również wiąże się z konsekwencjami karnymi.
Obrazek w tresci

Mężczyźni niebawem staną przed sądem, aby ponieść konsekwencje popełnionych czynów. Przypominamy, że 17-letni sprawca pomimo młodego wieku ponosi odpowiedzialność karną tak jak dorosły.

Sprawca przestępstwa udziału w bójce lub pobiciu podlega karze do 3 lat pozbawienia wolności.
(ep)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5