Miał ponad 2,5 promila alkoholu i spowodował zdarzenie drogowe. Dzień wcześniej stracił prawo jazdy za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości

2024-04-12 08:30:00(ost. akt: 2024-04-11 22:56:21)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Funkcjonariusze na co dzień spotykają się ze skrajnie nieodpowiedzialnymi zachowaniami kierowców, zwłaszcza tych, którzy znajdują się pod działaniem alkoholu lub innych środków odurzających. Przykładem takiego kierowcy jest 70-letni mieszkaniec Szczytna, który spowodował zdarzenie drogowe w Szczytnie, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Dzień wcześniej policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny w trakcie kontroli drogowej, gdyż także jechał samochodem „na podwójnym gazie”.
Wtorkowe zdarzenie drogowe (09.04.2024 r.), do którego doszło przy ulicy Leyka w Szczytnie, mogło zakończyć się tragicznie.

Policjanci przed godziną 15:00 otrzymali zgłoszenie i natychmiast udali się na miejsce, gdzie świadek zdarzenia dokonał ujęcia kierowcy. Mundurowi ustalili, że 70-letni mieszkaniec Szczytna kierował samochodem marki Renault i wyjechał z ulicy Targowej wprost w ogrodzenie posesji znajdującej się przy ulicy Leyka.

Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń w wyniku tego zdarzenia. W trakcie interwencji mężczyzna został zbadany alkomatem. Kierowca miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto był już znany szczycieńskim policjantom, gdyż zaledwie dzień wcześniej (08.04.2024 r.) stracił prawo jazdy za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. W trakcie badania alkomatem „wydmuchał” ponad promil alkoholu.
Obrazek w tresci

Mundurowi zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do jednostki w Szczytnie. Niebawem 70-latek stanie przed sądem, aby ponieść konsekwencje swoich czynów. Mieszkaniec Szczytna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Funkcjonariusze zgodnie z obowiązującymi nowymi przepisami zabezpieczyli samochód i dokonali jego tymczasowego zajęcia. Następnie do prokuratora zostanie skierowany wniosek o wydanie postanowienia w przedmiocie zabezpieczenia majątkowego.

(ep)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5