"Jest hrabią i Policja ma go wozić". Mieszkaniec gminy Rozogi bezpodstawnie wezwał policję.

2024-04-06 09:00:00(ost. akt: 2024-04-06 00:07:34)

Autor zdjęcia: arch. Policja

Wiele zgłoszeń, które otrzymują policjanci, okazuje się być niezgodna z prawdą. Jednak tym razem zgłaszający wykazałam się kompletnie nieodpowiedzialnym zachowaniem. Mieszkaniec gminy Rozogi odpowie przed sądem za popełnione wykroczenie. 64-latek wezwał pomoc do kobiety potrzebującej pomocy. Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce, usłyszeli że zgłaszający „jest hrabią i Policja ma go wozić” tam, gdzie wskaże.
Policjanci na co dzień realizują wiele interwencji, które zgłaszane są za pośrednictwem numeru alarmowego 112. Mundurowi każde zgłoszenie traktują poważnie, lecz niestety w wielu przypadkach podejmują interwencje, które okazują się bezpodstawne. W ten sposób osoby, które naprawdę potrzebują pomocy, mogą nie otrzymać jej na czas.

Swoim bezmyślnym zachowaniem wykazał się 64-letni mieszkaniec gminy Rozogi, który w czwartek (04.04.2024 r.) zadzwonił na numer alarmowy 112 i poprosił o pomoc. Do jego domu miała przyjść młoda kobieta potrzebująca pomocy, która miała zostać wykorzystana seksualnie. Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazany adres, jednak na miejscu nie było żadnej kobiety. 64-latek znajdował się pod działaniem alkoholu, a ponadto oświadczył policjantom, że nie wie nic na temat kobiety, która miałaby potrzebować pomocy.

Mężczyzna poinformował mundurowych, że zadzwonił na numer alarmowy w celu otrzymania transportu do znajomego. Mieszkaniec gminy Rozogi chciał dostać się pod wskazany przez siebie adres, ponieważ jak dodał, „jest hrabią i Policja ma go wozić”.

Funkcjonariusze w związku z popełnieniem wykroczenia przez mężczyznę, sporządzili dokumentację do wniosku o ukaranie. Sprawą bezpodstawnego wezwania służb zajmie się Sąd Rejonowy w Szczytnie.
(ep)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5