13rd Fighters Camp & 10th Young Lions Fighters Camp - Nałęczów

2024-03-06 09:30:00(ost. akt: 2024-03-05 23:21:28)

Autor zdjęcia: Akademia Sztuk Walki-Novum Szczytno

Zakończył się 13rd Fighters Camp & 10th Young Lions Fighters Camp - Nałęczów 1-3 marca. Obóz poprowadzili Shihan Akaishi Makoto oraz Sensei Antonio Tusseau.
Treningi odbywały się w 3 grupach. W obozie wzięło udział ponad 450 karateków z Polski, Niemiec, Norwegii i Austrii. Organizatorem wydarzenia był Shihan Jacek Czerniec IKO Poland

Obaj prowadzący to świetni zawodnicy oraz trenerzy. W Nałęczowie dzielili się swoją wiedzą głównie z zakresu kumite. Odbył się też trening kata, podczas którego osoby przygotowujące się do startów w mistrzostwach mogły szlifować technikę pod okiem shihan.
Obrazek w tresci

Sensei Antonio przekazał uczestnikom metody na poprawę stabilności pozycji walki. Oprócz tego podzielił się swoimi "technikami specjalnymi" jak np. hiza geri jodan. Prowadzone przez niego jednostki treningowe skupiały się na odpowiedniej pracy nóg, tak by zaskakiwać przeciwnika.

Shihan Makoto Akaishi również przykładał ogromną uwagę do kumite dachi. Przedstawione przez niego ćwiczenia bez wątpienia powinny być wykonywane w każdym dojo.

Oprócz charakteru szkoleniowego obozu, warto zwrócić uwagę, że była to doskonała okazja do spotkania i integracji między trenującymi. Wymiana doświadczeń stanowi nieocenioną wartość.
Obrazek w tresci

Akademię Sztuk Walki-Novum Szczytno reprezentowali Shihan Dariusz Hrynowiecki, sensei Paweł Krajewski, sempai Marcin Turowski, sempai Franciszek Modzelewski, sempai Jakub Tomaszek, sempai Szymon Jóźwiak.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5