Tydzień Pomocy Ofiarom Pokrzywdzonym Przestępstwem - pokrzywdzeni mogą bezpłatnie skorzystać z informacji prawnej

2024-02-19 15:46:59(ost. akt: 2024-02-19 15:51:55)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

W dniach 19-25 lutego 2024 roku przypada Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, podczas której pokrzywdzeni mogą bezpłatnie skorzystać z informacji prawnej. Można ją uzyskać w różnych instytucjach, takich jak sądy, prokuratury, komendy policji, a także siedziby prawnicze samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych.
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem związany jest z ustanowieniem Międzynarodowego Dnia Ofiar Przestępstw, który przypada 22 lutego. Inicjatywa ta powstała na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia.

Działania związane z Tygodniem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne informacje prawne udzielane w różnych instytucjach, takich jak sądy, prokuratury, komendy policji, a także siedziby prawnicze samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych.

Wykaz placówek świadczących pomoc znajduje się na stronie internetowej Funduszu Sprawiedliwości:
https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/

Przez cały tydzień każdy będzie miał możliwość skorzystania z fachowej pomocy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. W ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw w szczycieńskiej jednostce policji każdego dnia w godz. 7.30 - 15.30 dyżury pełnić będą funkcjonariusze:
19 lutego – Naczelnik Wydziału Kryminalnego nadkom. Michał Nieliwodzki
20 lutego – Kierownik Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego st. asp. Marcin Mroziński
21 lutego – Kierownik Referatu Ruchu Drogowego Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podkom. Karol Turek
22 lutego – Kierownik Referatu Dochodzeniowo-Śledczego I Wydziału Kryminalnego asp. Zbigniew Stankiewicz
23 lutego – Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego podkom. Agnieszka Warowna
24 lutego – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego mł. asp. Kamil Mydło
25 lutego – Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego kom. Michał Szynaka

W Posterunku Policji w Świętajnie w dniu 23 lutego w godzinach 7.30-15.30 dyżur pełnił będzie Kierownik Posterunku Policji w Świętajnie st. sierż. Adam Arasimowicz.

W Posterunku Policji w Wielbarku w dniu 20 lutego w godzinach 7.30-15.30 dyżur pełnił będzie Kierownik Posterunku Policji w Wielbarku sierż. szt. Bartosz Marcinowski.

Policjanci oferują swoje wsparcie i pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem. Niezbędnych informacji udzielą także oficerowie dyżurni oraz dzielnicowi.
(ep)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5