Areszt dla 66-letniego sprawcy przemocy domowej z gminy Świętajno. Groził nożem żonie, że ją zabije

2024-02-15 08:30:00(ost. akt: 2024-02-14 21:30:28)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Mieszkaniec gminy Świętajno nie zastosował się do wydanego zakazu zbliżania się do swojej żony. Niecałe dwa tygodnie od interwencji policjantów i zastosowania środków mężczyzna przyszedł do pokrzywdzonej i groził jej pozbawieniem życia przy użyciu noża. Decyzją sądu 66-latek został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy.
W niedzielę (11.02.2024 r.) w godzinach popołudniowych do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie trafił 66-letni sprawca przemocy domowej, który przyszedł do swojej żony i groził jej pozbawieniem życia przy użyciu noża. Mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości i zachowywał się agresywnie wobec kobiety. Pokrzywdzona natychmiast zadzwoniła po policyjny patrol, który zatrzymał sprawcę przemocy.

Mężczyzna niecałe dwa tygodnie temu wszczął awanturę domową ze swoją żoną, w trakcie której uderzył ją. 66-latek został zatrzymany, a prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego. Ponadto sprawca musiał opuścić miejsce zamieszkania i otrzymał zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną. Mieszkaniec gminy Świętajno usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa znęcania się nad osobą najbliższą.

We wtorek (13.02.2024 r.) Sąd Rejonowy w Szczytnie zastosował kolejny środek zapobiegawczy wobec mężczyzny w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Mieszkańcowi gminy Świętajno grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
(ep)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5