Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie uczestniczyła w konferencji zorganizowanej przez Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie oraz w spotkaniu z rodzicami w Łatanie Wielkiej

2024-02-12 08:30:00(ost. akt: 2024-02-11 23:20:13)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie insp. Radosław Drach uczestniczył w konferencji zorganizowanej przez Zespół Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie. Tematem konferencji było bezpieczne korzystanie z Internetu oraz sposoby ochrony danych. O odpowiedzialności prawnej nieletnich związanej z zachowaniami w Internecie opowiedziała st. sierż. Joanna Manelska z Zespołu Profilaktyki Społecznej.
W Zespole Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie w czwartek (08.02.2024 r.) odbyła się konferencja „Bądź bezpieczny w sieci Internet”. Uczestniczył w niej Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie insp. Radosław Drach. Natomiast st. sierż. Joanna Manelska z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie opowiedziała o konsekwencjach prawnych związanych z popełnianiem czynów karalnych przez nieletnich. Policjantka wyjaśniła młodzieży także, jakie inne konsekwencje mogą nastąpić w związku ze stosowaniem hejtu w Internecie. Prelegentami podczas tego przedsięwzięcia byli także funkcjonariusze z Akademii Policji w Szczytnie. Uczestnicy konferencji dowiedzieli się czym są cyberbullying i stalking oraz w jaki sposób można chronić się przed osobami, które prześladują poprzez aplikacje. W trakcie prezentacji został omówiony również temat tego, w jakim celu powstają „fake news’y” oraz jak można odnaleźć wiarygodne informacje w sieci. Młodzież poznała również rodzaje ataków stosowanych przez przestępców internetowych.
Obrazek w tresci

W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Łatanej Wielkiej w środę (07.02.2024 r.) po południu odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów. Policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie st. sierż. Joanna Manelska opowiedziała rodzicom o niebezpiecznych sytuacjach, na jakie mogą natknąć się ich dzieci korzystające z Internetu. Policjantka wskazała, w jaki sposób rodzice mogą pomóc swoim pociechom w uniknięciu cyberzagrożeń. Kolejnym tematem spotkania była także odpowiedzialność prawna nieletnich związana z popełnieniem czynu karalnego w sieci internetowej.
(ep)
Obrazek w tresci

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5