Walentynkowy Piknik Morsów połączony z akcją charytatywną dla Alana

2024-02-10 09:30:00(ost. akt: 2024-02-09 22:54:19)

Autor zdjęcia: Jacek Konieczny

Już w sobotę 17 lutego 2024 r. na Plaży Miejskiej w Szczytnie odbędzie się #008 Walentynkowy Piknik Morsów. Podczas wydarzenia zbierane będą pieniądze dla chorego Alana.
Szczycieńska impreza zainicjowana osiem lat temu przez klub morsów #Reset powoli staje się jednym ze sportowych hitów powiatu. Sukces pierwszych edycji sprawił, że organizatorzy postanowili dalej kroczyć w tym kierunku. Teraz jest to impreza, o której głośno w całej Polsce i nie tylko w kręgu miłośników lodowatych kąpieli. Na pikniku odbędzie się bieg i nordic walking na dystansie 5 km. wokół jeziora Domowego Dużego oraz wspólne morsowanie w lodowatej wodzie.

Dla najlepszych biegaczy, chodziarzy oraz najlepiej przebranych osób przewidziano nagrody. Wydarzenie swoim Honorowym Patronatem objął Burmistrz Miasta Szczytno Krzysztof Mańkowski.

Podczas imprezy planowane są również licytacje na rzecz Alana, który zachorował. Odbędzie się też kiermasz ciast oraz różnych ciepłych i zimnych posiłków. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych, na których czeka malowanie twarzy oraz wiele innych atrakcji.
— Zebrane środki zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Alana — mówi Justyna Kowalczyk koordynatorka akcji charytatywnej, członek szczycieńskich morsów. — Zapraszamy do udziału w licytacjach i kiermaszu. Uważamy, że trzeba pomagać i chętnie włączamy się w akcje pomocowe. Tym razem chcemy pomóc temu chłopcu w najtrudniejszej walce - walce ożycie!
Obrazek w tresci

Alan, to przesłodki i nieśmiały chłopczyk, który z uśmiechem na twarzy znosi trudy choroby. Od początku grudnia 2023 r., Wojownik zmaga się z chłoniakiem i rozpoczął walkę o życie. Za chłopcem pierwszy blok chemioterapii, a przed nim kolejne… Przed chorobą, Alan najbardziej lubił chodzić do przedszkola i spędzać czas z rówieśnikami. Bardzo lubi zwierzęta, naturę i leśne spacery.
Lista potrzeb się nie kończy – bieżące leczenie, przyszłe dojazdy do szpitala, odpowiednia dieta i jej suplementacja, higiena i artykuły medyczne – to wszystko, jest niezbędne. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc i dziękujemy za wszelkie wsparcie!

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5