Kolejny sprawca przemocy domowej nie uniknie odpowiedzialności. 44-latek z gminy Świętajno znęcał się nad żoną i dziećmi

2024-02-08 08:30:00(ost. akt: 2024-02-07 23:42:34)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

W polskim prawie nie ma pozwolenia na znęcanie się nad najbliższymi. Przekonał się o tym mieszkaniec gminy Świętajno, który w poniedziałek został zatrzymany przez funkcjonariuszy, a we wtorek został wydany wobec niego nakaz opuszczenia dotychczasowego miejsca zamieszkania i zakaz zbliżania się do żony oraz dzieci. Sprawca przestępstwa znęcania się nad najbliższymi podlega karze do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Posterunku Policji w Świętajnie w poniedziałek (05.02.2024 r.) po południu interweniowali w jednym z domów na terenie gminy Świętajno. Kobieta powiadomiła funkcjonariuszy o zachowaniu męża, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad nią oraz nad dwójką ich dzieci.

Mundurowi na podstawie zebranych informacji podjęli decyzję o zatrzymaniu 44-letniego sprawcy przemocy domowej i przewiezieniu go do komendy w Szczytnie. Po przesłuchaniu kobiety i zgromadzeniu materiału dowodowego, we wtorek (06.02.2024 r.) mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa z art. 207 kodeksu karnego, tj. znęcanie się nad osobami najbliższymi. Wobec mężczyzny został wydany nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego domu. 44-latek według wydanego zakazu nie może także kontaktować się z pokrzywdzoną żoną oraz dziećmi.

Przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą podlega karze do 5 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny przypominamy o tym, że stosowanie przemocy jest niedopuszczalne. Każdy z nas powinien reagować w przypadku zauważenia niepokojących sygnałów w naszym najbliższym otoczeniu.
(ep)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5