O bezpieczeństwie raz jeszcze. Spotkania policjantów z dziećmi i młodzieżą

2024-02-05 08:00:00(ost. akt: 2024-02-04 22:30:21)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Policjanci także w czasie ferii przeprowadzili spotkania profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat zasad bezpiecznej zabawy, ale dowiedzieli się również jakie mogą spotkać ich zagrożenia w internetowym świecie.
Dzielnicowy gminy Świętajno sierż. Damian Lemański w poniedziałek (29.01.2024 r.) odwiedził dzieci uczestniczące w zajęciach w Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie. Policjant rozmawiał z dziećmi na temat zasad bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw, które były zawarte w „Dekalogu Narciarza”. Najmłodsi dowiedzieli się również, dlaczego tak ważne jest noszenie odblasków. W ramach akcji „Oklaski za odblaski” prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Szczytnie, Bank Spółdzielczy w Szczytnie oraz Komendę Powiatową Policji w Szczytnie uczestnicy spotkania otrzymali także odblaski, które zapewnią im bezpieczeństwo podczas spacerów oraz w trakcie drogi do szkoły i powrotu do domu.
Obrazek w tresci

W czwartek (01.02.2024 r.) policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej st. sierż. Joanna Manelska odwiedziła uczestników zajęć zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczytnie. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały przygód Poli – bohaterce książki, która nie zastosowała się do zasad bezpieczeństwa i wpadła w tarapaty. Policjantka poinformowała także dzieci o trwającym konkursie plastycznym pn. „Śnieżny Dekalog” zorganizowanym przez Komendę Główną Policji. Uczestnicy spotkania bardzo chętnie przypominali sobie wzajemnie o zasadach, których należy przestrzegać w czasie trwających ferii zimowych.
Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5