Ostatnie przygotowania do ferii zimowych 2024

2024-01-19 15:52:30(ost. akt: 2024-01-19 14:03:34)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Policjanci w ostatnim czasie starali się, aby dotrzeć do jak największej liczby dzieci z powiatu szczycieńskiego. Celem spotkań były działania profilaktyczne związane ze zbliżającymi się feriami zimowymi. Funkcjonariusze rozmawiali, przypominali zasady bezpieczeństwa w trakcie korzystania z Internetu, a także przestrzegali przed zagrożeniami podczas zimowych zabaw.
W środę (17.01.2024 r.) policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie st. sierż. Joanna Manelska oraz dzielnicowy gminy Dźwierzuty mł. asp. Grzegorz Trojanowicz odwiedzili uczniów Zespołu Szkół w Orzynach.
Obrazek w tresci

Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom o tym, jakie zagrożenia mogą ich spotkać w Internecie, a także podczas zimowych zabaw na podwórku. Dzielnicowy przeczytał młodszym dzieciom opowieść o Poli, która weszła na lód mimo tego, że było to niebezpieczne.
Obrazek w tresci

Gminne Przedszkole w Nowinach w piątkowy ranek (19.01.2024 r.) odwiedziła sierż. Emilia Pławska wspólnie z dzielnicowym gminy Szczytno sierż. sztab. Kamilem Szczepankiem. Funkcjonariusze poprzez wykorzystanie kolorowych ilustracji przypomnieli przedszkolakom zasady bezpieczeństwa przed zbliżającymi się feriami oraz opowiedzieli o sytuacjach, w których należy dzwonić pod numer alarmowy 112. Następnie sierż. sztab. Kamil Szczepanek również przeczytał przygodę bohaterki książki Poli. Na koniec dzieci utrwaliły zasady bezpieczeństwa poprzez zabawę z wykorzystaniem chusty animacyjnej.
Obrazek w tresci

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5