Policjanci odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Spychowie

2023-12-16 09:44:00(ost. akt: 2023-12-16 09:51:03)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Funkcjonariusze ze szczycieńskiej jednostki odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Zientary-Malewskiej w Spychowie. Dzielnicowy gminy Świętajno sierż. Damian Lemański oraz sierż. Emilia Pławska z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie rozmawiali z uczniami na temat bezpieczeństwa na drodze w ramach akcji „Oklaski za odblaski”, a także o zagrożeniach, które mogą ich spotkać w Internecie.
Dzielnicowy gminy Świętajno sierż. Damian Lemański oraz sierż. Emilia Pławska z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie w środę (13.12.2023 r.) odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Zientary-Malewskiej w Spychowie.
Obrazek w tresci

Policjanci rozmawiali z uczniami młodszych klas na temat bezpieczeństwa na drodze w ramach akcji „Oklaski za odblaski”. Mundurowi przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Pokazali także, w jaki sposób działają odblaski i wyjaśnili, dlaczego są tak istotne. Uczniowie wysłuchali również opowieści o Poli, które są przestrogą i wskazówką dla najmłodszych.
Obrazek w tresci

Funkcjonariusze spotkali się ze starszymi uczniami, którym opowiedzieli o zagrożeniach związanych z użytkowaniem Internetu. W trakcie spotkania policjanci poruszyli również temat hejtu i szacunku wobec innych na szkolnym korytarzu. Uczniowie dowiedzieli się także, jak wygląda odpowiedzialność prawna nieletnich i jakie są konsekwencje popełnienia czynu zabronionego.
Obrazek w tresci

Na koniec każdego ze spotkań policjanci wręczyli uczniom odblaski, z których będą mogli korzystać idąc do szkoły.
(ep)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5