Policjanci jednego dnia zatrzymali dwóch nietrzeźwych „kierowców”, którzy nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami

2023-12-15 08:42:21(ost. akt: 2023-12-15 00:46:52)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Funkcjonariusze ze szczycieńskiej jednostki zatrzymali do kontroli dwóch „kierowców”, którzy kierowali samochodami znajdując się w stanie nietrzeźwości. Oprócz tego jeden z mężczyzn miał aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a drugi z mężczyzn w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania.
We wtorek po godzinie 12:00 oficer szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od osoby, która poinformowała, że jedzie za samochodem marki Mercedes. Osoba zgłaszająca opisała dziwne zachowanie kierowcy tego samochodu, który nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Policjanci przy ulicy Leśnej w Szczytnie ujawnili wskazany w zgłoszeniu samochód, w którym przebywał 52-letni mieszkaniec Szczytna. Funkcjonariusze zbadali mężczyznę alkomatem, który wskazał 2 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy w Szczytnie.

W środę przed godziną 1:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Opel, którego kierowcą był 32-letni mieszkaniec Szczytna. Mężczyzna podróżował z 42-letnią kobietą oraz 12-letnim chłopcem. Funkcjonariusze ujawnili w trakcie kontroli, że 32-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Następnie „kierowca” został zbadany alkomatem, który wskazał, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna „wydmuchał” prawie promil alkoholu. Ponadto jego samochód nie został poddany badaniom technicznych w odpowiednim terminie, w związku z czym został ukarany mandatem. W luku bagażowym samochodu mundurowi ujawnili także, że mężczyzna przewoził niezabezpieczony rower w sposób zagrażający bezpieczeństwu pasażerów, za co również został ukarany mandatem.

Obaj mężczyźni odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem.
Pamiętajmy o tym, aby być świadomymi uczestnikami ruchu drogowego i reagować na niestandardowe zachowania innych kierowców.
(ep)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5