O tej drodze marzyli od lat

2020-09-10 14:45:55(ost. akt: 2020-09-10 14:49:47)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Zakończył się remont drogi powiatowej Dźwierzuty - Świętajno. Całkowita wartość inwestycji to ponad 3,5 miliona złotych. Wyremontowana droga cieszy mieszkańców.
- Bardzo zależy nam na zapewnieniu naszym mieszkańcom poprawy warunków codziennego życia - mówi Jarosław Matłach starosta szczycieński. - Wspólna inwestycja z Gminą Świętajno, dofinansowana z funduszu dróg lokalnych. Ta droga jest bardzo ważna, bo mieszkańcy Piasutna mogą teraz spokojnie dojechać tą drogą do Szczytna. Wszyscy widzieliśmy w jak fatalnym stanie była ta droga, to była najgorsza droga w powiecie szczycieńskim - tłumaczył.

Obrazek w tresci

Od lat mieszkańcy Piasutna i okolic narzekali na zły stan tej drogi. Oficjalne otwarcie drogi nastąpiło w środę 9 września.
- Dziękujemy za zrozumienie naszych potrzeb. Ta droga jest niezbędna mieszkańcom, łączy też dwie gminy - zwracała się do zebranych Alicja Kołakowska wójt Gminy Świętajno.

Sołtys Piasutna nie krył swojej radości.
- O tej drodze mieszkańcy sołectwa Piasutno oraz turyści odwiedzający nasz region marzyli od lat - tłumaczy Bogdan Komosiński sołtys Piasutna. - Dziękuję w imieniu mieszkańców i turystów. Najczęstsze komentarze naszych mieszkańców to "w końcu droga jest zrobiona". Poprawa stanu drogi ułatwi komunikację, teraz bez problemu możemy jechać tędy do Szczytna, Orżyn i Dźwierzut.

Całkowita wartość inwestycji to ponad 3,567 869,06 złotych, dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Celowego wyniosło 1 783 934,53 złotych.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5