Spotkania z Wiolettą Piasecką

2020-03-14 09:59:08(ost. akt: 2020-03-14 10:03:35)

Autor zdjęcia: Arch. Organizatorów

W Przedszkolu Samorządowym „Akademia Bajek” w Świętajnie oraz w Szkole Podstawowej, odbyły się niezwykłe spotkania z elbląską bajkopisarką, Wiolettą Piasecką.
Pani Wioletta jest autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, czterech sztuk teatralnych oraz wielu słuchowisk radiowych. Pisarka opowiadała dzieciom o swoich książkach i ich bohaterach. A szczególnie o książce pt.: „Ignaś. Opowieści patriotyczne”. Jest to opowieść o chłopcu (Ignacym Janie Paderewskim), który marzył o tym, by zostać wielkim człowiekiem i chciał zrobić coś dobrego dla Polski. Kolejną prezentowaną książką była „Faustynka. Opowieści patriotyczne”. To historia polskiej dziewczynki, mieszkającej na dalekiej Syberii w czasie, gdy naszego kraju nie było na mapie świata. Obie prezentowane książki nawiązują do setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Dzieci nie tylko słuchały, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Był quiz ze znajomości bajek i baśni oraz zabawny konkurs poprawnej wymowy „łamańców językowych”.

Obrazek w tresci

W pierwszym spotkaniu wzięły udział maluchy a w drugim starszaki i uczniowie klas I-III. Ciepło, serdecznie i z poczuciem humoru pisarka wprowadziła dzieci w świat swojej twórczości, prezentując wybranych bohaterów. To był dobrze spędzony czas, dający dzieciom mnóstwo radosnych emocji. Na koniec spotkania dzieci zadawały autorce pytania. Można było też kupić książki i poprosić o autograf.

Obrazek w tresci

Inicjatorem spotkania było Przedszkole Samorządowe „Akademia Bajek” w Świętajnie oraz Gminna Biblioteka Publiczna.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5