Uciekał przed policjantami bo… złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

2018-08-19 10:10:30(ost. akt: 2018-08-19 08:15:40)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

Szczycieńscy policjanci podejmowali interwencję wobec 61-letniego mieszkańca gminy Świętajno, który jechał motorowerem mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Oprócz tego, w organizmie miał niespełna pół promila alkoholu.
W czwartek 16 sierpnia tuż przed godziną 20.00 szczycieńscy policjanci ruchu drogowego podczas patrolowania dróg gminy Świętajno, w miejscowości Kolonia zauważyli w oddali motorower, który nagle z asfaltowej drogi skręcił w drogę gruntową. Policjanci ruszyli na kierowcą, który zachowywał się tak jakby chciał uniknąć kontaktu ze stróżami prawa.

Funkcjonariusze po raz kolejny nie pomylili się, bo zobaczyli, że kierowca motorowera w pewnym momencie porzucił jednoślad i ruszył pieszo w las.

Daremne były starania mężczyzny, policjanci zatrzymali go. Okazało się, że 61-letni mieszkaniec gminy Świętajno obawiał się kontaktu z policjantami bo jechał motorowerem mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Oprócz tego w jego krwi płynęło prawie pół promila alkoholu.

Teraz 61-latek odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5