Przedszkolaki ze Świętajna zaśpiewały i zatańczyły dla seniorów

2018-02-17 16:15:35(ost. akt: 2018-02-17 16:18:29)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Niezwykłą niespodziankę dla świętajskich seniorów przygotowały dzieci z miejscowego przedszkola. Występy maluchów u niejednego seniora spowodowały, że łzy wzruszenia popłynęły po twarzy.
To były chwile pełne wzruszeń. Przedszkolaki ze Świętajna zrobiły miłą niespodziankę miejscowym seniorom. Specjalnie dla nich nauczyły się wierszyków i piosenek, które z dumą powiedziały w czwartek na przedstawieniu. Niejednemu seniorowi łza zakręciła się w oku.

— Cudowne są te dzieciaczki. Jesteśmy ogromnie wdzięczni wychowawcom, że tak przepięknie przygotowali maluchy — twierdzili po występie wzruszeni seniorzy.
 - Takie małe dzieci a już recytują wierszyki, śpiewają piosenki, a ich taniec był piękny. W takich małych ciałkach drzemie już tyle talentu - zachwycali się seniorzy.
— Takie kontakty uczą dzieci przede wszystkim szacunku do osób starszych — mówiła Ewa Małż, wychowawczyni przedszkolaków ze Śwętajna. — Dzieci z wielką tremą oczekiwały na ten występ. Myślę, że dla nich będzie to cenna lekcja. Zobaczą, jakie odcienie ma starość. Uczą się też empatii. Widzą, że czasem trzeba przekazywać coś innym, nie oczekując nic w zamian - dodaje.
Seniorom nie schodził uśmiech z twarzy nie tylko podczas występów ale i jeszcze długo po nich.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5