Przedszkolaki dokarmiają zwierzęta

2018-01-13 09:57:57(ost. akt: 2018-01-13 10:09:04)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Grupa "Biedronek" z Zespołu Szklolno-Przedszkolnego w Świętajnie odwiedziła Nadleśnictwo Spychowo, aby przeżyć kolejną przygodę w lesie i aby dokarmić mieszkające w nim zwierzęta. Na zakończenie odbyło się współne ognisko.
We wtorek 9 stycznia grupa dzieci z z Zespołu Szklolno-Przedszkolnego w Świętajnie wybrała się do lasu. Po krótkiej pogadance na temat dokarmiania zwierząt leśnych dzieci z grupy „Biedronki” wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do lasu. Przewodnikiem była pani Pulina Adamska z Nadleśnictwa Spychowo. Dzieci dowiedziały się od przewodniczki jak zwierzęta przygotowują się do zimy, jakie z nich możemy spotkać w lesie. Opowiadziała również jak należy zachować się w lesie, jakie rosną w nim drzewa i do czego służą ogrodzenia na drewnianych palach, paśniki i poletka łowieckie. Dzieci miały okazję na własne oczy zobaczyć poletka łowieckie oraz lizawkę, tj. słupek z naciętymi otworami, w którym znajduje się kostka soli kamiennej. Służy zwierzynie do uzupełniania składników mineralnych, zwłaszcza w okresie zimy. Zima, jak wiemy, to trudny okres dla zwierząt, dlatego dzieci przyniosły ze sobą przysmaki, którymi obdarowały leśnych przyjaciół. Dumne i zadowolone z wykonanego zadania przedszkolaki, przyglądały się paśnikom zapełnionym świeżą karmą.
Dopełnieniem akcji dokarmiania były zabawy w lesie oraz poszukiwania śladów zwierząt leśnych oraz ognisko z kiełbaskami i rozgrzewającą herbatą.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5