Przedszkolaki ze Świętajna ozdabiały pierniczki

2017-12-29 12:27:34 (ost. akt: 2017-12-29 10:35:01)

Autor zdjęcia: Arch. Gok w Świętajnie

W miejscowym Gminnym Ośrodku Kultury unosił się zapach korzennych przypraw, a wszystko to za sprawą gości z przedszkola. Maluchy chętnie uczestniczyły w wypiekaniu i ozdabiania pierników.
Grupę Biedronek przywitała pani Mikołajowa, która zaprosiła wszystkie dzieci do stołu. Opowiedziała o tajemnej recepturze przygotowywania pierniczków, którą jak zdradziła dzieciom otrzymała od samego Świętego Mikołaja. Przejęte wizytą dzieci zaśpiewały jej pastorałkę, a następnie po umyciu rąk, otrzymały po pierniczku. Pierniczki miały przeróżne kształty, były wśród nich: choineczki, gwiazdki, w kształcie ludzika. Grupa Biedronek z przedszkola w Świętajnie doskonale wiedziała jak przygotować słodką masę i jak ozdobić swoje pierniki. Zaczęła się praca twórcza. Każdy z pierniczków zyskał piękne ozdobienie. Wszystkie wyglądały naprawdę smakowicie. W międzyczasie wspólnie śpiewano kolędy i pastorałki. Dzieci wróciły do przedszkola szczęśliwe z woreczkiem pierniczków, które obiecały powiesić na choince.
- Ozdobimy naszą choinkę w domu - mówiły przejęte dzieciaki pokazując swoje dzieła. - Te pierniki będą dla Mikołaja. Pewnie je zje, jak przyniesie prezenty. Są przecież takie smaczne i ładne - przekonywały Biedronki.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5