Mikołaj odwiedził przedszkolaków

2017-12-26 17:53:40(ost. akt: 2017-12-26 08:56:18)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Magia Bożego Narodzenia ogarnęła maluchów z przedszkola „Akademia Bajek” w Świetajnie. Wizyta świętego Mikołaja, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Maluchy przygotowują się do niej bardzo starannie.
Okres świąteczny to czas radości i spełniania marzeń - zarówno dzieci, jak i dorosłych. Także w Przedszkolu Samorządowym "Akademia Bajek" w Świętajnie nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Dzieci smakowały barszczyk, pierogi z kapustą i grzybami i inne smakołyki. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. Po posiłku nadszedł wreszcie długo oczekiwany moment. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały dzwoneczków.
Mikołaj wysłuchał przygotowanych przez dzieci kolęd i wierszy. Miły gość chętnie poderwał sie do wspólnej zabawy. Wszystkie przedszkolaki bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Po chwili dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj dla każdego dziecka miał prezent. Szczęśliwe dzieci w swych małych rączkach ściskały paczki próbując zajrześ do środka.
— Mikołaj jest bardzo ładny. Miał długą brodę i duży brzuch — opowiadały sobie przedszkolaki. — W domu w święta też przyjdzie do nas Mikołaj, bo byliśmy grzeczni, a on tylko do grzecznych dzieci przychodzi — zapewniały.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5