Święto Patrona Szkoły

2017-11-01 09:00:00(ost. akt: 2017-11-30 21:37:42)

Autor zdjęcia: SP w Kolonii

W Szkole Podstawowej w Kolonii, jak co roku, w dniach 16 – 25 października społeczność uczniowska obchodzi święto Patrona Jana Pawła II. Wartości głoszone przez Patrona są fundamentem, na którym młodzi ludzie budują swoje życie.
Ponieważ wytrwałość była hasłem przewodnim tegorocznych obchodów, uczniowie i wychowawcy przed dniem 25 X 2017 r. odbyli pogadanki o wartości jaką jest wytrwałość. Skupili się także na przygotowaniach do pomysłu uczczenia pamięci Jana Pawła II pod tytułem „Drzewo wytrwałości”. Uczniowie wykonali „owoce wytrwałości” i umieścili na nich odpowiednio wypracowane podpisy – refleksje.
Kulminacja obchodów przypadła na 25 października. Tego dnia odbył się uroczysty apel pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali „swoje owoce wytrwałości”, które po głośnym odczytaniu zamieszczonych tam myśli, umieszczone zostały na „Drzewie wartości”. Obchody Dnia Święta Patrona zaszczyciła swoją obecnością Wójt Gminy Świętajno Alicja Kołakowska. W uroczystym apelu uczestniczyli rodzice, zaproszeni goście i cała społeczność szkolna. Na działce przed budynkiem szkoły, uczniowie oraz goście i rodzice zasadzili żonkile. Miejsce to nazwane zostało „Polem nadziei”. Żonkile stały się symbolem niezniszczalnych i nieprzemijalnych wartości.
Na symbolicznym „Drzewie wartości” „owoców wartości” będzie przybywało także po obchodach innych świąt i uroczystości bo uczniowskie myśli i deklaracje składane w hołdzie Patronowi Janowi Pawłowi II tworzone będą przez społeczność szkolną przez cały rok.
Święto Patrona w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kolonii to był dzień radosny, bogaty we wzruszające chwile wspomnień o Janie Pawle II, jego postaci, historii życia a przede wszystkim nauki, którą głosił.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5