Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie

2017-10-21 09:27:58(ost. akt: 2017-10-21 09:32:01)

Autor zdjęcia: Arch. SP w Spychowie

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Spychowie najmłodsze dzieci złożyły uroczyste ślubwanie i zostały pasowani na uczniów klas pierwszych.
- Od momentu wejścia w szkolne progi tworzycie razem z nami wielką szkolną rodzinę - zapewniali pierwszoklasistów podczas ślubowania uczniowie starszych klas. - Wiecie, że w rodzinie każdy obok praw ma także obowiązki, które powinien sumiennie wypełniać. Naszym wspólnym obowiązkiem jest przede wszystkim nauka, do której wdrożą Was nauczyciele i rodzice. My starsi uczniowie wyciągniemy do Was pomocną dłoń. Zawsze możecie skorzystać z naszych rad i pomocy, zwracać się do nas ze wszystkimi trudnymi sprawami. Uśmiechnijcie się , bo w naszej szkole jest przyjemnie, miło i radośnie.
Tradycyjnie w Szkole Podstawowej w Spychowie podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej nuczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do braci szkolnej. W tym dniu swoje święto obchodzili również wszyscy uczniowie, nauczyciele czynni i emerytowani oraz wszyscy pracownicy.
Prowadząca powitała zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli i rodziców, a szczególnie gorąco przywitała bohaterów uroczystości - uczniów klasy pierwszej. Następnie pierwszaki pokazały jak pięknie potrafią recytować wiersze i śpiewać piosenki. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Publiczność nagrodziła dzielnych uczniów gromkimi brawami. Swoją postawą najmłodsi uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Po złożeniu ślubowania dyrektor Mariola Kalinowska dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły...” – mówiła pani Dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. Od tej chwili uczeń stawał się wówczas poważnym pierwszakiem, który wstępował do społeczności szkolnej.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Kliknij

Podziel się informacją:

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5