Uczniowie ze Świętajna dostali opaski odblaskowe

2017-01-12 12:14:51 (ost. akt: 2017-01-12 12:22:59)

Autor zdjęcia: Marta Ankianiec

W czwartek, 12 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej w Świętajnie wzięli udział w akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Wszystkie dzieci dostały odblaski i obiecały, że będą je nosić.
Do Szkoły Podstawowej w Świętajnie w czwartek, 12 stycznia przybyli: szef oleckiej policji Andrzej Żyliński, naczelnik wydziału prewencji i ruchu drogowego Ewa Papadopulu, rzecznik prasowa policji Justyna Sznel, przedstawiciel wójta gminy Świętajno oraz zespół Głosu Olecka. Wszystko w ramach akcji "Bezpieczna droga do domu".

Każdy pieszy, bez względu na wiek, poruszający się po zmroku poza obszarem zabudowanym musi używać elementów odblaskowych. W związku z tym wszyscy uczniowie miejscowej szkoły podstawowej dostali opaski odblaskowe.

Ewa Papadopulu, naczelnik wydziału prewencji i ruchu drogowego, przeprowadziła krótkie lekcje o bezpieczeństwie. Uczniowie dowiedzieli się jak poruszać się po drodze i po co trzeba nosić elementy odblaskowe. Obiecały nosić odblaski, a zdobytą podczas spotkania wiedzę przekazać swoim rodzicom i rodzeństwu.

Dzieci miały też mnóstwo pytań związanych z pracę policjantów.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5