Wyłożą polbruk wokół jeziora Bartążek. Wielu mieszkańców nie kryje oburzenia: "to bez sensu"

2017-10-27 13:48:39(ost. akt: 2017-10-29 16:39:11)
Jezioro Bartążek - trasa zmienia się z szutrowej w żwirową

Jezioro Bartążek - trasa zmienia się z szutrowej w żwirową

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Spacerowicze i rowerzyści upodobali sobie teren wzdłuż jeziora Bartążek. Wszystko wskazuje na to, że to już koniec ich ulubionej żwirowej trasy. Wokół jeziora zostanie wyłożony polbruk. Wielu mieszkańców nie kryje oburzenia.
Informacja o tym, że wzdłuż jeziora Bartążek powstanie chodnik, wzbudziła wiele emocji wśród mieszkańców. Najczęściej tych negatywnych. Na naszą redakcyjną skrzynkę przyszedł mail od naszego czytelnika.

— Często spotykałem tam cale rodziny — pisze mężczyzna. — Na całej długości (kilka kilometrów) oraz szerokości (około trzech metrów) kładzie się tam kostkę polbrukową z betonowymi krawężnikami. Boli mnie, że niszczy się dalej moją małą ojczyznę. Pytam, dlaczego podejmuje się tak głupie decyzje?

Na profilu „Gazety Olsztyńskiej” na Facebooku zapytaliśmy internautów o to, co sądzą o tej zmianie. Natychmiast posypała się lawina komentarzy.

— Bzdura! Jak można wokół jeziora układać polbruk? — dziwi się pan Piotr.
I inne przykłady:

Pan Łukasz: — Beznadzieja, a tak fajnie się tam biegało. Powinni wydać te pieniądze na oświetlenie ścieżki i rewitalizację „plaż”.

Pan Marek: — Tak samo spaskudzono jezioro Długie w Olsztynie, koniecznie musząc asfaltować.

Pan Mateusz: — Bez sensu, to był fajny, rozgrzewkowy początek trasy rowerowej przed Rusią i kompleksem łańskim. Teraz będzie kolejna „betonka”. Żal mi też jeziora.

Pani Aleksandra: — Miałoby to sens, jeżeli byłoby to kompleksowe, dookoła jeziora, z poszerzeniem plaż, wycięciem trzcin, zrobieniem śmietników, może ławek czy oświetlenia, pociągnięcie tego do głównej plaży w Bartążku i zrobienie w podobnym stylu. A tak kawałek bruku, po co? Żwir był dobrym pomysłem i się sprawdził. Kostka zacznie osiadać jak na plaży głównej i będzie śmiesznie.
Część naszych internautów uważa ponadto, że taka inwestycja jest zwyczajnym marnotrawstwem pieniędzy.

Pan Tomasz: — To raptem stać (kogoś — red.) na polbruk na kilku kilometrach, a na łatanie dziur istniejących dróg już nie? Normalny człowiek z przyjemnością spędzi czas na takiej trasie.

Pani Marta: — A ja chodziłam z wózkiem na spacery i jakoś wszystko było dobrze. Moim zdaniem, to zmiana na gorsze. Ta ścieżka miała swój urok, nie trzeba wszędzie betonu wpychać. Jak nie mają na co kasy wydać, to lepiej by zrobili jakiś park, jakieś miejsce do odpoczynku, bo wszędzie tylko bloki i beton.

Są jednak również zwolennicy takiego rozwiązania. — Ścieżka ma swój urok, ale na jesieni albo zimą nie da się tam przejść bez kaloszy. Chodnik może jest mało uroczy, ale bardziej funkcjonalny — uważa pani Agata.

— Mieszkałem na ul. Srebrnej i często chodziliśmy tamtędy na spacery. Współczuję obecnym mieszkańcom przechadzek po betonie... — pisze internauta przedstawiający się jako Jarecki.

W tej sprawie poprosiliśmy o komentarz przedstawicieli Urzędu Gminy Stawiguda. Niestety, nie udało nam się z nikim skontaktować w tej sprawie.
Do tematu wrócimy.
at

Komentarze (53) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. byv #2726078 | 83.9.*.* 3 maj 2019 18:32

  Totalny debilizm pod wybory. Takie ścieżki robi się zupełnie inaczej. Ale tutaj napływ musi robić po swojemu

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Kapitan Planeta #2365971 | 79.184.*.* 2 lis 2017 19:25

  bardzo dobrze, tak powinni zrobić w Jakubowie, aby można wyjść z rodziną w każdą pogodę i po każdej pogodzie, tak jak przy osiedlu przy Leśnej, jeszcze by sie przydało jak by tam parkingi porobili aby ktoś z drugiego końca miasta mógł tam zostawić auto i sobie pospacerować, bo o tym przy Leśnej zapomnieli albo zignorowali lub ktoś robił to po swoje podwórko co skończylo strasznym syfie na samym wejściu na en piękny spacerniak

  odpowiedz na ten komentarz

 3. elka #2363536 | 83.31.*.* 30 paź 2017 17:11

  Stwierdzam, że GO jest tendencyjna, wrzuca temat dla rozgrzania sprawy i na tym koniec. Dziennikarze nie potrafią lub mają zakaz zainteresowania się tematami do końca. Szkoda klikać po klawiaturze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 4. - #2363524 | 37.47.*.* 30 paź 2017 16:56

  Korupcja w krajobrazie? To jakaś patologia. Może jeszcze nieckę jeziora wybetonujmy...

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 5. Pb98 #2363414 | 94.254.*.* 30 paź 2017 14:50

  Cenzura jak za komuny z blokowaniem IP. Do moderatora , całego świata durniu nie zablokujesz

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (53)
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5