Niedługo będą śmigać rowerami po nowych ścieżkach

2017-08-18 12:15:57 (ost. akt: 2017-08-18 12:58:12)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Mieszkańcy gminy mogą już odliczać dni: jeszcze w tym roku będą mogli pojeździć nowymi ścieżkami rowerowymi. Z każdym rokiem tras będzie przybywać.
Umowa nabrała już mocy urzędowej i lada dzień zacznie się budowa. Projekt nazywa się „Poprawa ekomobilności na terenie gminy Stawiguda”. Urzędnicy zakończyli już część procedur. I wiadomo, że na pierwszy ogień pójdzie kilka najważniejszych inwestycji, na które mieszkańcy czekają od dawna.

— W pierwszej kolejności realizowane będą ścieżka pieszo-rowerowa od miejscowości Dorotowo do Majd i trakt pieszo-rowerowy prowadzący z Bartążka wzdłuż jeziora Bartąg do ulicy Przyrodniczej — informuje Irena Derdoń, wójt gminy Stawiguda. To właśnie ona kilka dni temu podpisała pierwsze umowy.

Wbrew obawom mieszkańców, na ukończenie budowy nie trzeba będzie czekać bardzo długo. Ścieżki na często uczęszczanej trasie Dorotowo-Majdy i od Bartążka wzdłuż jeziora mają być oddane do użytku już za kilka miesięcy. Jak podkreślają gminni urzędnicy ze Stawigudy, plan zakłada, że budowa obu zakończy się wraz z końcem tego roku.

Na tym jednak nie koniec udogodnień dla pieszych i rowerzystów mieszkających w gminie Stawiguda oraz turystów, którzy co roku chętnie tutaj przyjeżdżają.
— Wzdłuż drogi powiatowej od ulicy Gietrzwałdzkiej w Bartągu do stacji kolejowej zostanie wybudowany chodnik. Tę inwestycję planujemy na przyszły rok — zapowiada wójt Derdoń.

To już jest pewne. Tymczasem w kolejce są jeszcze inne inwestycje. I wszystkie ważne przede wszystkim dlatego, że poprawią bezpieczeństwo. W następnej kolejności mają zostać zakończone budowy chodników przy ulicach Nagietkowej, Akacjowej, Kwiatowej, Rumiankowej w Stawigudzie. Założenie jest takie, że chodniki mają zostać wybudowane w 2019 roku. W tym samym czasie do użytku ma zostać oddana ulica Przyrodnicza — uwaga! — razem z traktem pieszo-rowerowym w Bartągu.

Planów jest więcej, ale o szczegółach samorządowcy jeszcze nie informują. Jak podkreślają, najpierw trzeba przeprowadzić i zakończyć procedury przetargowe. Dopiero później będzie można podpisywać kolejne umowy na następne budowy, przebudowy i remonty w gminie.

Samorząd Stawigudy na inwestycje z projektu „Poprawa ekomobilności na terenie gminy Stawiguda” dostał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.
— Z niecierpliwością wyczekujemy pierwszych rowerzystów na nowo budowanych trasach — przyznają samorządowcy.
mk

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Andrzej #2312213 | 83.9.*.* 23 sie 2017 01:05

    http://bip-files.idcom-web.pl/sites/3121 /wiadomosci/387534/files/informacja_z_ot warcia_ofert.pdf

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5