Historia gminy Sorkwity na dawnych fotografiach

2023-05-04 16:00:00(ost. akt: 2023-05-04 12:15:51)

Autor zdjęcia: materiały Organizatora

Stowarzyszenie Kulturalne "Bogactwo Mazur" realizuje projekt pt. "Opowieści starej fotografii". Jest on zwieńczeniem podejmowanych działań przez członków stowarzyszenia połączonych z ich pasją i doświadczeniem.
W ramach działalności kulturalnej przygotowane zostały wystawy fotograficzne przedstawiające historię miejscowości Sorkwity, Choszczewo, Kozłowo, Rybno oraz Warpuny. Wystawy przedstawiane będą w dwóch formach: jako tradycyjna wystawa fotografii oraz jako relacje mieszkańców, stanowiące narrację do zdjęć. Powstanie z nich unikatowa pamiątka, opowiadająca być może nieznaną dotąd historię Gminy Sorkwity.

W ramach projektu realizowane są spotkania i wystawy fotografii w siedzibie GOK w Sorkwitach. W kwietniu wystawy poświęcone były wsiom: Sorkwity, Choszczewo, Kozłowo, Rybno. Przed nami jeszcze jedno spotkanie, które odbędzie się 10 maja o godz. 17.00. Jego tematem będą Warpuny.

Obrazek w tresci

Projekt ten jest jednocześnie zaproszeniem skierowanym do mieszkańców gminy Sorkwity i powiatu mrągowskiego, a także byłych mieszkańców, turystów i sympatyków starej fotografii do wspólnego świętowania i utrwalania pamięci o historii naszych małych lokalnych ojczyzn leżących na terenie Gminy Sorkwity.

Projekt pt. „Opowieści starej fotografii” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach PROW 2014-2020 - na podstawie umowy z Lokalną Grupą Działania „Mazurskie Morze” o powierzenie grantu nr 4/2021/G-4 z dnia 20.04.2022 r.

red.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5