Trzej mężczyźni poszukiwani. Okradli 86-latkę pod pozorem sprzedaży koca

2020-04-23 07:11:54(ost. akt: 2020-04-23 07:32:35)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Policja poszukuje trzech mężczyzn, którzy pod pozorem sprzedaży koca okradli 86-letnią mieszkankę gminy Sorkwity. Starsza pani niczego nie podejrzewając wpuściła ich do domu. Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Złodzieje stosują różne metody, aby wyłudzić, bądź ukraść pieniądze.
21 kwietnia mrągowscy policjanci przyjęli zawiadomienie kradzieży na szkodę 86-letniej mieszkanki gminy Sorkwity. Kobieta zgłosiła, że nieznani jej mężczyźni okradli ją we własnym mieszkaniu. Z relacji seniorki wynikało, że do jej domu weszło trzech mężczyzn i zaoferowali jej zakup koca. W momencie, gdy dwóch z nich prezentowało koc, trzeci plądrował jej mieszkanie, znajdując miejsce, gdzie trzymała pieniądze. Dopiero po ich wyjeździe starsza pani zorientowała się, że straciła 1500 złotych.

Policja poszukuje sprawców i po raz kolejny apeluje o rozwagę, i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Złodzieje stosują różne metody, aby wyłudzić bądź ukraść pieniądze.

- Apelujemy o ostrożność w kontaktach z obcymi. Pod żadnym pretekstem nie wpuszczajmy ich do swojego domu. Osoby te często proponują by kupić koc, dywan itp., symulują złe samopoczucie lub wzbudzają w rozmówcy litość tylko po to, by móc wejść do środka i dokonać kradzieży wartościowych rzeczy - mówi asp. Dorota Kulig, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.

- Pamiętajmy, że takie osoby nigdy nie działają w pojedynkę, a jeśli poruszają się samochodem to zapamiętajmy jego numery rejestracyjne. Uczulamy mieszkańców naszego rejonu o niepozostawanie biernym i reagowanie. Gdy coś nas zaniepokoi, widzimy podejrzane osoby, dzwońmy pod numer alarmowy 112 – nie obawiajmy się! Ważne, by ze zgłoszeniem nie czekać i dzwonić natychmiast - dodaje policjantka.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (23 kwietnia) wydaniu m.in.

Żukowska-CzaplickaPrzedsiębiorcy czekają na konkrety
Wiemy już, kiedy rząd planuje odmrozić gospodarkę. Powinno to być od początku lipca, choć nie wiadomo dokładnie, kiedy pełne wznowienie będzie możliwe. Rząd uzależnia luzowanie gospodarki od rozwoju pandemii w Polsce. Czy biznes wytrzyma?

Wróciły obowiązkowe szczepienia
Od 18 kwietnia wznawiane są obowiązkowe szczepienia, m.in. te wykonywane zaraz po porodzie. To efekt konsultacji Ministerstwa Zdrowia ze specjalistami. Decyzją ministra zdrowia szczepienia były do tej pory odroczone przez sytuację epidemiologiczną

Rodzice skatowali moje życie
Chodzi na terapię do psychoterapeuty, by zrozumieć to, co zdarzyło się w jej życiu. Chce zapomnieć o przeszłości i żyć normalnie. Bez koszmarów, strachu, niepewności. — Nie wiem, jak mam wybaczyć rodzicom i nie czuć żalu — mówi pani Irena.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Marcia #2910638 | 31.0.*.* 23 kwi 2020 20:53

    W czasach koronowirusa wpuszczać obcych do domu.......

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. KR #2910402 | 81.15.*.* 23 kwi 2020 08:30

    NIECH DZIĘKUJE IM, ŻE TEGO KOCA NA GŁOWĘ JEE NIE ZARZUCILI.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5