"Tak czy nie dla władzy”: Trzy pytania do wójta Sorkwit Józefa Maciejewskiego

2017-06-07 09:07:43 (ost. akt: 2017-06-07 09:17:04)

Autor zdjęcia: Paweł Krasowski

Przez cały rok możecie oceniać swoją władzę. Stawiajcie TAK, jeśli samorządowcy dobrze pracują, NIE - jeśli nie realizują obietnic wyborczych. W Gazecie Olsztyńskiej publikujemy krótkie rozmowy z samorządowcami. Dziś rozmawiamy z wójtem Sorkwit Józefem Maciejewskim.
— Najważniejsze inwestycje w Sorkwitach?
— Trwa budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Warpunach. Przebudowaliśmy tam również ul. Jeziorną. W Zyndakach modernizację przeszła droga powiatowa. To wspólna inwestycja ze starostwem. W drugiej połowie roku wyremontujemy świetlice w Rozogach i Gizewie. Utwardzamy place przed wiatami w Szymanowie, Kozłowie i Janowie. Przed nami dokończenie wodociągowania miejscowości Borowski Las, budowa kanalizacji w Pustnikach i remonty dróg.

— Co latem będzie czekało na turystów?
— Od 2012 roku są organizowane cykliczne imprezy, m.in. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych czy Festiwal Kultury Mazurskiej. Atrakcją będzie występ żeńskiej grupy śpiewaczej, członkiń Polonii z Minusińska, potomków Mazurów, którzy jeszcze w czasach carskiej Rosji wyjechali na Syberię. Również gestorzy bogatej bazy turystycznej przygotowują wiele atrakcji.

— Jaka jest rola samorządowca?
— W samorządzie funkcjonuję od 1990 r. Zaczynałem od radnego gminnego. Potem byłem sekretarzem gminy, wicestarostą, radnym powiatowym, kierownikiem GOPS, wreszcie wójtem. Wszystkie funkcje i stanowiska zawsze łączył wspólny mianownik: działanie dla dobra i na rzecz lokalnej społeczności.
Staram się pamiętać, przypominając to też swoim współpracownikom i podwładnym, że naszymi pracodawcami są mieszkańcy. Kto o tym zapomina, bardzo szybko przekonuje się, że przy urnach następuje brutalna weryfikacja takiej postawy.

pj


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. oko #2269547 | 83.9.*.* 20 cze 2017 13:43

    A co z kanalizacją we wsi Pustniki oraz chodnikiem i normalnym oświetleniem????? Warto pojechać i sprawdzić, a dopiero te pytanka zadawać.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Kuba #2267151 | 5.172.*.* 16 cze 2017 15:46

    Przejeżdzałem ostatnio przez Sorkwity do Maradek. Co szanowny wójt robi , żeby chronić swoich mieszkańców i turystów przed barszczem Sosnowskiego, który rozsiany jest niczym plantacja??????????????

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5