Zwodowali swoje pojazdy nad Krutynią

2015-08-05 08:40:00(ost. akt: 2015-08-05 08:55:42)

Autor zdjęcia: GOK Sorkwity

Choć w tegorocznej odsłonie imprezy wystartowały tylko dwa pojazdy wodne, nie zaszkodziło to dobrej zabawie w Borowie. Oprócz konkursów, ogniska i zabaw, przybyli goście upamiętnili także minutą ciszy bohaterów Powstania Warszawskiego.
W III edycji konkursu "Krutynią na byle czym" zgłoszono dwa pojazdy wodne. Do starcia przystąpili Daniel Labusch oraz zespół, Oliwia Czerniewicz oraz Amelia Kochańska. Do "konfrontacji" doszło nad jeziorem Dłużec, które wchodzi w skład "Szlaku Krutyńskiego". Po zwodowaniu obu wehikułów publiczność wyłoniła zwycięzcę. I miejsce zajął Daniel, II przypadło dziewczynkom. Śmiechom podczas konkurencji nie było końca.
Po zakończeniu konkursu, tradycyjnie już, zorganizowano ognisko z pieczeniem kiełbasek, były ciasteczka, napoje, a przede wszystkim dużo zabawy i radości.
W trakcie imprezy dzieci miały możliwość spróbować swoich sił w wielu konkursach z nagrodami, które wręczał Józef Maciejewski, Wójt Gminy Sorkwity.
O godzinie 17.00 zabawę przerwano, ucichła muzyka, a zebrani z powagą wysłuchali kilku słów wójta o 71-rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Minutą ciszy uczczono pamięć o tych, którzy odważnie walcząc o swoją ojczyznę, oddali za nią życie. Za ojczyznę, za miasto, za tych, których kochali. Wielu gości nie kryło wzruszenia, które wywołały słowa wójta Maciejewskiego.
Po zabawach dla dzieci do biesiady przystąpili licznie przybyli goście. Zabawa przebiegała w radosnej atmosferze, aż do wieczora.
MP

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. normalny #1789037 | 89.229.*.* 5 sie 2015 15:05

    Co roku pływałem po krytyni. I bardzo mi się podoba. Ale od kiedy debile z PO i PiS wprowadzili 500,- mandatu za pływanie po piwku, już tego nie robie. POdziękujcie, właściciele kajaków w Krytyni, debilom z rządu za debilskie przepisy.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5