Zdrowie, muzyka i pogoda ducha zagościły w Sępopolu

2022-11-21 16:58:05(ost. akt: 2022-11-21 17:13:25)

Autor zdjęcia: Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Sępopolu

W przypadku seniorów najcenniejsze jest zdrowie i pogoda ducha. Właśnie pod ich znakiem w Sępopolu zorganizowano pierwsze w historii miasteczka obchody Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Wypełniło ją wspomniane zdrowie oraz… muzyka
Seniorzy z gminy Bartoszyce Ogólnopolski Dzień Seniora uczcili we własnym gronie. 19 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu odbyło się spotkanie z dietetykiem Moniką Majcher-Lipiejko na temat zdrowego żywienia. Drugim punktem programu było podsumowanie inicjatywy edukacyjno-promocyjnej pt. „W zdrowym lesie, zdrowy duch”, zrealizowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich w Sępopolu.
Fot. Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Sępopolu

Fot. Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Sępopolu

Później pomieszczenia sępopolskiej placówki kulturalnej wypełniła muzyka.
Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Ponikach swoim występem podziękowały za zorganizowanie im wielopokoleniowej wycieczki do lasu. Później Teatr Muzyczny Hals z Gdyni przedstawił sztukę „Piosenka jest dobra na wszystko", która pozwoliła uczestnikom cofnąć się czasie i posłuchać utworów z dawnych lat. A ponieważ śmiech to zdrowie, nie zabrało również dobrej dawki żartów.
Fot. Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Sępopolu

Fot. Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Sępopolu

Dzień Seniora był pierwszą tego typu inicjatywą w Sępopolu. Organizatorzy liczą na to, że na stałe wpisze się w kalendarz imprez, gdyż aktywnych i chętnych do działania seniorów w gminie Sępopol nie brakuje.
Fot. Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Sępopolu

— Korzystając z okazji chciałabym jeszcze raz w imieniu swoim oraz moich współpracowników życzyć zdrowia, radości oraz nieustającej chęci do działania wszystkim naszym seniorom — dodaje dyrektor M-GOK Dominika Grykin-Tołoczko.
Źródło: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sępopolu


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5