Czwartoligowcy i kluby z okręgówki zagrają w corocznym turnieju w Sępopolu

2020-01-17 12:10:41(ost. akt: 2020-01-31 08:35:46)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Znamy skład 37. Zimowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Sępopola Memoriał Roberta Borowskiego. Rozegrany on zostanie w sobotę 1 lutego (g. 10).
W turnieju zagrają cztery drużyny. W tym gronie będą dwaj czwartoligowcy oraz dwa zespoły występujące w klasie okręgowej.

Z IV ligi będzie można zobaczyć Mamry Giżycko oraz Granicę Kętrzyn. Dla giżyckiego klubu będzie to pierwszy występ podczas turnieju w Sępopolu w XXI w. Po rundzie jesiennej Mamry zajmują w tabeli forBet IV ligi 5. miejsce.

Granica z kolei w ostatnich latach regularnie gra w Sępopolu. Wystąpiła w trzech ostatnich edycjach turnieju, dwukrotnie zajmując drugie miejsce, a przed rokiem była trzecia. Ona w czwartoligowej tabeli plasuje się na 10. pozycji.

Z klasy okręgowej zagrają Victoria Bartoszyce i gospodarze. Biorąc pod uwagę XXI w., bartoszyczan zabrakło w Sępopolu tylko raz — w 2010 roku. Dwa lata temu to oni wygrali memoriał. Po pierwszej części sezonu "Vikcia" jest w tabeli okręgówki na 11. miejscu.

Łyna spróbuje powtórzyć sukces sprzed roku, kiedy wygrała "swój" turniej. Ona też ma najwięcej powodów do zadowolenia spośród klubów piłkarskich powiatu bartoszyckiego, bo po jesieni jest w tabeli na szóstej pozycji.kwk


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5