Orszak Trzech Króli przeszedł przez Sępopol [FILM, ZDJĘCIA]

2020-01-06 16:16:16 (ost. akt: 2020-01-06 16:34:08)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Po raz kolejny przez Sępopol przemaszerował trójkolorowy Orszak Trzech Króli. W role Kacpra Melchiora I Baltazara wcielili się radni miejscy. Przemarsz poprzedziła msza święta odprawiona w kościele św. Michała Archanioła.
Tuż po mszy świętej odprawionej w kościele w Sępopolu na ulice wyruszył Orszak Trzech Króli. Dominowały w nim trzy barwy: czerwona symbolizująca Europę, zielona symbolizująca Azję i niebieska symbolizująca Afrykę.

W orszaku wzięło udział kilkuset mieszkańców. W trakcie przemarszu wznosili okrzyki i śpiewali kolędy.

Orszak zatrzymał się przed domem kultury, gdzie czekały anioły oraz na centralnym placu miasteczka, gdzie czekała Święta Rodzina oraz dzieci, które zaprezentowały krótkie przedstawienie jasełkowe.

Tu królowie złożyli hołd i dary, czyli złoto kadzidło i mirrę. W tym roku w role Kacpra Melchiora i Baltazara wcielili się radni Zbigniew Kryłowicz, Krzysztof Siudek i Grzegorz Borowski.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. haf #2845461 | 5.173.*.* 7 sty 2020 20:51

    gratulacje! swietnie przygotowany pezemarsz .Sępopol powinien być dumny .a Bartoszyce uczyć się od lepszych .jeszcze raz gratuluje

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5