Kolejni posłowie z Sępopola pojadą na Sejm Dzieci i Młodzieży

2019-05-27 12:41:33(ost. akt: 2019-05-27 12:45:24)
Od wielu lat uczniowie ze szkoły w Sępopolu zdobywają mandaty poselskie i reprezentują województwo warmińsko-mazurskie podczas obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży. W tym roku również trzy dwuosobowe zespoły podjęły się tego wyzwania i przystąpiły do konkursu.
Od wielu lat nasi uczniowie zdobywają mandaty poselskie i reprezentują województwo warmińsko-mazurskie podczas obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży.

W tym roku również trzy dwuosobowe zespoły podjęły się tego wyzwania i przystąpiły do konkursu, który polegał na trwałym udokumentowaniu losów wojennych wybranego posła II Rzeczypospolitej. Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ wszyscy osiągnęli sukces.

Ich prace zostały bardzo wysoko ocenione przez pracowników IPN-u i znalazły się one w pierwszej dziesiątce województwa. W czwartek 23 maja Oliwia Wziątek, Katarzyna Sinkiewicz, Urszula Jusiak, Patrycja Włodarczyk, Michał Wach i Gabriel Grochal otrzymali nominacje poselskie od Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty i tym samym wezmą udział w XXV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży 1 czerwca w Warszawie.

Warto dodać, że zespół Oliwii i Kasi zajął pierwsze miejsce w województwie. Dziewczęta w związku z tym zostały zaproszone do udziału w pracach komisji sejmowej, której obrady miały miejsce 10 i 11 maja w Sulejówku.

Wszystkim naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnych obrad.

ed

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: kea1

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5