W Sępopolu zapachniało już Wielkanocą

2019-04-11 10:38:26 (ost. akt: 2019-04-11 10:44:44)

Autor zdjęcia: Kultura Sepopol

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury zapachniało naturalnym woskiem. To znak, że wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc. We wtorkowe południe9 kwietnia odbyły się tam warsztaty pt. "Jajka pisane woskiem z Bogusławem Bartoszewiczem".
— Propozycję poprowadzenia takich warsztatów wysunęła dyrektor Domu Kultury w Sępopolu — opowiada Bogusław Bartoszewicz. — Było to dla mnie ogromne zaskoczenie, ponieważ nigdy jeszcze nie prowadziłem takich zajęć. Wzięli w nich udział słuchacze sępopolskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz osoby zainteresowane pisankarstwem.

Pan Bogusław pisze pisanki niemalże od urodzenia. To rodzinna tradycją, którą kultywuje.

— Cieszę się, że mogę przekazać swoje umiejętności oraz wiedzę innym — mówi. — Mój ojciec pisał prześliczne pisanki i dawał mi wskazówki. Były lata, że wspólnie wykonywaliśmy nawet trzysta pisanek — dodaje.

Uczestnicy zajęć bardzo szybko przyswoili sobie podstawy technik pisankarskich. Wykonali kilkadziesiąt prac. Wszystkie ozdobią ich wielkanocne stoły.

— Od zawsze chciałam wziąć udział w takich zajęciach — nie kryje zadowolenia Genowefa Sekita, studentka sępopolskiego UTW. — Mamy świetnego nauczyciela, który pokazuje nam tajniki rysowania gorącym woskiem po jajach. Jestem zadowolona z tego, że mogłam tak miło spędzić czas.

Uczestnicy warsztatów życzą czytelnikom miłych, rodzinnych i spokojnych świąt Wielkanocnych.

Mateusz Snopkowski
AMO Sępopol

Fot. Henryk Piorun

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MGOKSEPOPOL

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5